Koncert w altanie

Kolejny koncert w altanie Parku Oliwskiego odbędzie się w najbliższą sobotę 28.07 o godzinie 12:00. 

Tym razem wystąpi Jardin Kwartet w składzie: Hanna Chylińska, Katarzyna Goliat - skrzypce, Aleksandra Lipke - altówka, Teresa Konczal - wiolonczela. W programie koncertu znajdą się między innymi między innymi Walc a-moll Fryderyka Chopina, Polonez „Pożegnanie ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego, a także aranżacje na kwartet smyczkowy utworów Marka Grechuty i melodii z polskich filmów i seriali.

O artystach:

Hanna Chylińska grę na skrzypcach rozpoczęła w wieku siedmiu lat, w PSM I St. Im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku. Od 2009 roku naukę kontynuowała w OSM I i II St. Im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie skrzypiec dr hab. Andrzeja Kacprzaka. Aktualnie jest studentką UMFC w Warszawie, kształci się pod kierunkiem dr hab. Jana Staniendy oraz as. Jakuba Jakowicza. Jest laureatką wielu konkursów solowych i kameralnych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, między innymi: 3 miejsca XIV Konkursie „Talents for Europe” w Dolnym Kubinie (Słowacja), 3 nagrody na przesłuchaniach CEA w Kielcach, Międzynarodowy Cieszyński Konkurs Skrzypcowy - 3 nagroda Międzynarodowy Konkurs w Barletcie (Włochy) - 2 nagroda. Występowała solo w kraju i za granicą, między innymi z Elbląską Orkiestrą Kameralną.

Katarzyna Goliat, ur. 16 maja 1995 roku w Gdańsku naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku sześciu lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni, w klasie mgr Krystyny Przybylińskiej-Żgaj, a następnie kontynuowała edukację w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku u prof. Krystyny Jureckiej, którą ukończyła w 2014 roku. Aktualnie jest studentką prof. Krystyny Jureckiej i dr Pauli Preuss w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, zaś w roku akademickim 2017/2018 przebywała w Lyonie, kształcąc się w Conservatoire National Superieur de Musique et Danse pod kierunkiem Marianne Piketty, w ramach programu Erasmus+.
Uczestniczyła w kursach M. Vengerova, S.Stadlera, S.Kujikena, E. Gracza, T. Tomaszewskiego, M. Rakowskiego, A. Szymczewskiej, K. Węgrzyna, P. Amoyala, C. Manson, Guarneri Trio, w warsztatach muzycznych w Bałoszycach, Łańcucie, Schlitz i w Salzburgu, a jako jedna z 6 skrzypków z całej Polski zakwalifikowała się do udziału w XVII edycji kursu mistrzowskiego Morningside Music Bridge w Calgary w Kanadzie (2013), kształcąc się pod okiem takich artystów jak : Gwen Hoebig, Bill van der Sloot, Jonathan Crow, Ian Swensen, Tadeusz Gadzina, Ning Feng, Shanshan Yao, David Moroz czy Edmond Agopian.
Jej największe osiągnięcia to m.in.: I nagroda na I Warmińsko-Mazurskim Młodzieżowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych (Elbląg, 2009), III Miejsce na 52. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym J.Kociana (Usti n. Orlici-Czechy, 2010), I nagroda na VI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Zamku Zell nad Pramem (Austria, 2010), I nagroda, Nagroda Główna i Nagroda Art AIR Center na 15. Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych im. Bohdana Warchala (Dolny Kubin-Słowacja, 2011), III nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA w 2012 roku, II miejsce na konkursie Bravo w Namur (Belgia) w 2013 roku, III nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych CEA 2013, nagroda specjalna na I Nadbałyckim Konkursie Duetów Smyczkowych, a także I miejsce w wiedeńskiej edycji Grand Prize Virtuoso. Występowała w Polsce i poza granicami - w Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Belgii, Rosji, Francji, we Włoszech, na Ukrainie, Białorusi i w Kanadzie oraz solo z takimi orkiestrami jak: Polska Filharmonia Kameralna Sopot, State Chamber Orchestra Żilina, Bohdan Warchal Chamber Orchestra, Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej w Gdańsku, Orkiestra Symfoniczna OSM I i II st. w Gdańsku podczas festiwalu „Szalone Dni Muzyki” 2013 w Teatrze Wielkim w Warszawie, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku, Cappella Gedanensis. W wyniku przesłuchań została koncertmistrzem I skrzypiec w projekcie International Youth Symphony Orchestra w Bremie w październiku 2013 roku, latem 2015 została zakwalifikowana do udziału w festiwalu Summer Music Academy w Hundisburgu, który zaowocował nagraniem płyty z dziełami Beethovena, Schumanna i Brucknera, zaś w 2017 roku wzięła udział w projekcie I, Culture Orchestra organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza, występując między innymi w Filharmonii Narodowej czy berlińskim Konzerthausie pod batutą Andrzeja Boreyko.

Aleksandra Lipke ur. 06.03.1995 ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku w klasie altówki prof. Ireny Albrecht. Od roku 2014 kontunuuje naukę na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku pod kierunkiem prof. Ireny Albrecht i as. Krzysztofa Komendarek-Tymendorfa. W roku akademickim 2017/2018 miała okazję doskonalić umiejętności pod okiem prof. Matthew Jones’a w Guildhall School of Music&Drama w Londynie. W latach 2012-2018 brała czynny udział w licznych kursach mistrzowskich dla altowiolistów które prowadzili: Simon Rowland-Jones, Hans Joachim Greiner, Andra Darzins, Stefan Kamasa, Katarzyna Budnik-Gałązka, Ewa Guzowska, Piotr Reichert, Janusz Pisarski a także w kursach dla kameralistów; Jacqueline Ross, Monica Catarossi, Tomasz Tomaszewski, Anna Gutowska, Cezary Sanecki, Marcin Sikorski. Jako muzyk orkiestrowy uczestniczyła w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych projektach w Polsce, Niemczech, Finlandii i Wielkiej Brytanii. Na przestrzeni lat 2014-2018 miała okazję pracować z cenionymi na całym świecie dyrygentami, m.in; François-Xavier Roth, Vassily Sinaisky, Sigiswald Kuijken, Dominic Wheeler, Henri Sigfridson, Łukasz Borowicz. Pasję do muzyki równolegle łączy z zainteresowaniami plastycznymi; jest laureatką licznych ogólnopolskich konkursów plastycznych, a jej prace parokrotnie zostały zakwalifikowane do wystaw międzynarodowych.

Teresa Konczal – ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasie dr Anny Sawickiej, uczestniczyła w wielu konkursach wiolonczelowych oraz kameralnych, licznych projektach orkiestrowych (m. in. w pierwszej edycji projektu International Lutosławski Youth Orchestra), a także płytowych sesjach nagraniowych. Brała udział w lekcjach mistrzowskich wielu znanych wiolonczelistów, m.in.: Jeroena Reulinga, Denisa Severina, Tomasza Lisieckiego, Stanisława Firleja, Romana Jabłońskiego. Koncertuje w Polsce jak również za granicą, w grudniu 2016 roku miała okazję zagrać również na drugiej półkuli – w Belo Horizonte (Brazylia). W roku akademickim 2017/2018 występowała solo z towarzyszeniem gdańskiej Akademickiej Orkiestry Kameralnej oraz Akademickiej Orkiestry Symfonicznej. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie wiolonczeli ad. dr hab. Błażeja Golińskiego.

Powiązane Video Wszystkie video

Willa Weber – „Fairies”
Koncerty Justyny Philipp
Ruggero Leoncavallo - Vesti la giubba z opery Pagliacci - Plácido Domingo
„Pierwsze Kroczki” – Mama Dada

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Fender Mini Tone Master wzmacniacz gitarowy 1W
Eurolite LED FE-13 Battery Flower effect - efekt wietlny LED zasilany z baterii

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl