Koncert Sedes | Zlot Motocyklowy w Łebie (Teren przy ul. Turystycznej) - bilety

Ceny biletów od: 20 PLN - ZAMÓW BILET ONLINE » Termin: 2020-08-14, godz. 21:00:00 Artysta: Sedes Miasto: Łeba Miejsce: Teren przy ul. Turystycznej Adres: Turystyczna,
(GPS: 54.759480, 17.543040) Kategoria: muzyka

Opis wydarzenia

Sedes - polski zespół punkowy. Powstał w 1980 we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Jego założycielami byli: wokalista Jan "Młody" Siepiela, gitarzysta Adam "Kucharz" Zalewski (wcześniej grający na perkusji w zespole Zwłoki), perkusista Mariusz "Kajtek" Janiak oraz grający na gitarze basowej "Kufel". Ten ostatni wkrótce opuścił zespół, a jego funkcję przejął "Młody". Jako trio zespół zaczął grać koncerty biorąc udział m.in. w przeglądzie "Muzyczny Start" we wrocławskim Parku Południowym.


W 1982 grupa po raz pierwszy wzięła udział w festiwalu w Jarocinie. Rok później podczas jej występu na jarocińskiej "Dużej Scenie" punkową publiczność odgrodzono drewnianym parkanem od reszty uczestników festiwalu. W 1984 szeregi zespołu opuścił "Kucharz", a na jego miejsce dołączył gitarzysta Sławomir Celej. Do zespołu dołączył również basista Dariusz "Maju" Maj. W czteroosobowym składzie Sedes zaprezentował się m.in. po raz kolejny szerokiej widowni w Jarocinie. W 1985 drogi muzyków rozeszły się - "Kajtek" i "Celej" utworzyli grupę Program 3.

W 1991 "Młody" reaktywował Sedes z całkiem nowymi muzykami: gitarzystą Wojciechem Maciejewskim, basistą Dariuszem "Parą" Paraszczukiem oraz perkusistą Dariuszem "Rudym" Wieczorkiem. Latem 1992 pojawili się ponownie na jarocińskim festiwalu, a następnie dokonali pierwszych nagrań demo, które zostały wydane na albumie Wszyscy pokutujemy. Jesienią Sedes zagrał wraz z zespołem Defekt Muzgó trasę złożoną z kilkudziesięciu koncertów pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co udokumentowała wydana później ich wspólna płyta koncertowa Sedes Muzgó - Live.

W 1993 ukazał się nagrany w studiu przy udziale zaproszonej publiczności album Live. W listopadzie tego samego roku na rynku pojawił się premierowy materiał pt. K.... jego mać. W tym czasie z grupy został usunięty Dariusz Paraszczuk. Jego funkcję przejął "Młody" i jako trio Sedes nagrał kolejną płytę Sraka praptaka, która wyszła w 1995. W 1996 na skutek wewnętrznych tarć personalnych zespół ograniczył działalność koncertową i nagrał kolejny materiał wydany w 1997 jako Delirium.

W 2004 ukazał się retrospektywny album Lekcja historii na którego publikację złożyły się utwory znane z wcześniejszych płyt, a także niepublikowane nagrania z sesji która miała stanowić ponowną rejestrację albumu Wszyscy Pokutujemy. W 2005 "Rudego" zastąpił Waldemar "Valdi" Ogrodniczak. W lipcu 2006 do zespołu jako drugi gitarzysta dołączył Sławomir "Płetwa" Trocha (ex-Sajgon) i grał do 2007 roku, W tym czasie do zespołu powrócił "Rudy". Na przełomie 2011/2012 współpracował też jako basista z Defektem Muzgó.

Od 2009 "Młody" jest główną postacią grupy OFFreason, którą założył m.in. z perkusistą Dariuszem "Rudym" Wieczorkiem.

Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl

Szczegóły wydarzenia »

Sedes Jan „Młody” Siepiela, Wojciech Maciejewski, Dariusz „Rudy” Wieczorek

Powstał w 1980 we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Jego założycielami byli: wokalista Jan „Młody” Siepiela, gitarzysta Adam „Kucharz” Zalewski (wcześniej grający na perkusji w zespole Zwłoki), perkusista Mariusz „Kajtek” Janiak oraz grający na gitarze basowej „Kufel”. Ten ostatni wkrótce opuścił zespół, a jego funkcję przejął „Młody”. Jako trio zespół zaczął grać koncerty biorąc udział m.in. w przeglądzie „Muzyczny Start” we wrocławskim Parku Południowym. Bilety do nabycia na: www.KupBilecik.pl

Wszystkie koncerty artysty: Sedes »

Lokalizacja

Wczytuję mapę...

Powiązane Video Wszystkie video

Flying Steps - Red Bull Flying Bach - Eurowizja 2011
J. Brahms - koncert fortepianowy - Artur Rubinstein
Król Swingu - flash mob - Maciej Stuhr
„Akordeon znany i nieznany” – odcinek 1

Instrumenty i sprzęt muzyczny

GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
Ibanez NBUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
Ortofon OMP 10 wkadka gramofonowa

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl