Koncert promujący płytę "Niezwyciężony" (Klub Muzyczna Meta) - bilety

Ceny biletów od: 60 PLN - ZAMÓW BILET ONLINE » Termin: 2024-03-09, godz. 20:00:00
Artysta: TSA MNKWL
Miasto: Częstochowa
Miejsce: Klub Muzyczna Meta
Adres: ul. Jasnogórska 13,
(GPS: 50.81578, 19.119578)
Kategoria: muzyka

Opis wydarzenia

Zespół TSA MNKWL, to współczesne wcielenie legendarnego zespołu TSA, który jako pierwszy w historii, wykonywał w Polsce muzykę heavy metal. Był on w latach 80-tych ubiegłego wielu, niekwestionowanym muzycznym i scenicznym wzorem dla setek rodzimych zespołów, grających ciężką odmianę rocka. TSA królowało na wszystkich festiwalach, a jego koncerty w tzw. klasycznym składzie (Marek Kapłon - dr, Stefan Machel - g, Janusz Niekrasz - b, Andrzej Nowak - g i Marek Piekarczyk - v) przyciągały ogromne tłumy fanów. Do kanonu polskiej muzyki rockowej weszły płyty: "Live" (1983), "TSA" (1983), a szczególności "Heavy Metal World" (1984) - zawierające legendarne przeboje grupy, m.in.: "Chodzą ludzie", "Mass Media", "51", "Bez podtekstów", "Trzy zapałki", "Ty On Ja", "Kocica", "Maratończyk", czy "Heavy Metal Świat". Po licznych perturbacjach i zawieszeniu działalności w latach 90-tych, TSA powróciło na scenę na przełomie wieku w klasycznym składzie. Zespół wydał znakomicie przyjętą, premierową płytę "Proceder" (2004), lecz w kolejnych latach popadał w coraz większy marazm twórczy i coraz wyraźniejszy konflikt na linii Piekarczyk-Nowak. Doprowadziło to w 2018 roku do odejścia z zespołu Marka Piekarczyka, a nowym wokalistą TSA został Damian Michalski.

TSA MNK - Wobec braku chęci kontynuowania kariery TSA przez Stefana Machela i Andrzeja Nowaka, grupa wznowiła działalność w 2019 roku, z nowymi gitarzystami: Piotrem Lekkim i Maciejem Westerem pod zmodyfikowaną nazwą TSA MNK (Michalski Niekrasz Kapłon). Od tego czasu zagrała w całej Polsce - na dużych, plenerowych imprezach, jak i w małych klubach, zyskując coraz większą popularność i odbudowując pozycję zapomnianej już marki TSA.

W latach 2020 a 2023, w studiu "Leonardo 27" w Bochni, TSA MNK zarejestrował materiał na nową płytę z logo TSA, po niemal 20 oczekiwania na nowy, autorski materiał. Krążek pt. "Niezwyciężony", a na nim dziesięć premierowych utworów, ukazał się w lipcu 2023 roku. Unikalnym bonusem na płycie jest utwór "Jak jest?" w wersji orkiestrowej. To pierwszy utwór w całej karierze TSA, nagrany i wydany w takiej aranżacji. Czołowe media rockowe w Polsce doceniły w swoich recenzjach wartość płyty, przyznając jej bardzo dobre i maksymalne punktacje swoich ocen - Metal Hammer: 5/5, Teraz Rock 4/5, Heavy Metal Pages 5/6. - "Trudno będzie przebić to, co usłyszeliśmy na niezwyciężonym" (Metal Hammer), - "Brzmi wspaniale za pierwszym, drugim, jak i następnym odsłuchem!" (Wyspa FM). Od lipca 2023 roku zespół TSA MNKWL (Michalski - Niekrasz - Kapłon - Wester - Lekki) rozpoczął koncertową promocję nowej płyty w wersji CD. 30 listopada natomiast zespół rozpoczął promocję płyty "Niezwyciężony" w wersji winyl 12'' gatefold. Wydanie LP - w kilku kolorach winyli i z wieloma insertami dla fanów TSA, planowane jest 22 stycznia 2024 roku.


Koncert tego składu TSA po prostu trzeba obejrzeć i posłuchać, bo nie ustępuje swoją widowiskowością koncertom sprzed lat. Zespół prezentuje swoje legendarne hity w brawurowych, pełnych energii wersjach oraz premierowe utwory, które zdaniem wielu fanów zespołu oraz dziennikarzy muzycznych, są znakomitą kontynuacją największych, muzycznych dokonań TSA w karierze.


TSA MNKWL tworzą:

Janusz Niekrasz - bas

Marek Kapłon - perkusja 
Maciej Wester - gitara

Piotr Lekki - gitara

Damian Michalski - śpiew

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Szczegóły wydarzenia »

TSA MNKWL Janusz Niekrasz, Marek Kapłon, Maciej Wester, Piotr Lekki, Damian Michalski

Zespół TSA MNKWL, to współczesne wcielenie legendarnego zespołu TSA, który jako pierwszy w historii, wykonywał w Polsce muzykę heavy metal. Był on w latach 80-tych ubiegłego wielu, niekwestionowanym muzycznym i scenicznym wzorem dla setek rodzimych zespołów, grających ciężką odmianę rocka. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Wszystkie koncerty artysty: TSA MNKWL »

Lokalizacja

Powiązane Video Wszystkie video

Flying Steps - Red Bull Flying Bach - Eurowizja 2011
Król Swingu - flash mob - Maciej Stuhr
Bartók - Kodály - Koncert w Filharmonii Krakowskiej
New Violin in the Krakow Opera - works for violin and string quartet

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Musoneo Produkcja muzyczna z Ableton Push - kurs video PL, wersja elektroniczna
Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Pro-Ject RPM 5.1 gramofon analogowy

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl