Koncert na zakończenie sezonu koncertowego POR - Beata Bilińska

Serdecznie zapraszamy na koncert odbywający się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego kończący bieżący sezon koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Łukasza Borowicza, który odbędzie się 17.06.2012 o godz. 19.00 do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Bilety w cenie 20 zł do kupienia na stronie sklep.polskieradio.pl.
Link do sprzedaży biletów: sklep.polskieradio.pl/Products/7128-20120617-beata-bilinska-i-polska-orkiestra-radiowa.aspx

Będzie to koncert muzyki polskiej i to tej prawie nieznanej.
Rozpocznie się prawykonaniem utworu Elemen T Macieja Zielińskiego, który w tym sezonie był kompozytorem-rezydentem.
Następnie będzie można usłyszeć Koncert fortepianowy g-moll op. 20 Józefa Wieniawskiego, młodszego brata sławniejszego Henryka, a po przerwie I Symfonię g-moll op. 8 Witolda Maliszewskiego, kompozytora urodzonego w 1873, ucznia Rimskiego-Korsakowa, a po latach nauczyciela Witolda Lutosławskiego. Witold Maliszewski współorganizował I Konkurs Chopinowski w Warszawie (1927). Zmarł w lipcu 1939.

Solistka koncertu Beata Bilińska należy do czołówki polskich pianistów. Urodziła się w Krakowie. Od osiemnastu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną, występując z koncertami symfonicznymi, recitalami solowymi i kameralnymi w Polsce oraz za granicą. Obecnie prowadzi również liczne kursy mistrzowskie w kraju i za granicą. Występowała na wielu prestiżowych festiwalach. Koncertowała m.in. w Austrii, Argentynie, Bułgarii, Czechach, Danii, Francji, Irlandii, Japonii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Norwegii, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, USA i we Włoszech. Była dwukrotnie nominowana do „Paszportu Polityki ” oraz dwukrotnie do nagrody „Fryderyk”. Wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia jako pierwsza polska pianistka wykonała Koncert fortepianowy „Zmartwychwstanie” Krzysztofa Pendereckiego, pod batutą kompozytora. 14 października 2011 dokonała prawykonania II Koncertu fortepianowego Wojciecha Kilara.Powiązane Video Wszystkie video

A.Vivaldi - koncert B-dur na fagot
Antonín Dvo?ák - koncert wiolonczelowy
Mozart - Koncert Es - dur KV 449 cz. II
A. Vivaldi - Koncert D-dur

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Ibanez NBUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
D′Addario EJ-99SC Pro Arte Carbon struny do ukulele

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl