Koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Dętej – najlepszy sposób na piątek 13-go!

Muzyka z wielkiego ekranu
Koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Dętej – najlepszy sposób na piątek 13-go!

„Gwiezdne Wojny”, „Kapitan Ameryka”, „Miś Yogi”, „Tom i Jerry”, „Flinstonowie” – to wybrane tytuły filmów, z których muzyka układa się w optymistyczny program koncertu w najbliższy piątek, 13 maja 2016 r. Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza na koncert do Sali przy ul. Żubardzkiej 2a. Artyści zaprezentują znane tematy filmowe i muzykę… z gier komputerowych. Dyrygować będzie Artur Czereszewski. Początek koncertu o godz. 18.00, wstęp wolny.

W wykonaniu Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej usłyszymy znane motywy z takich filmów, jak: „Szczęki”, „Gwiezdne Wojny”, „Kapitan Ameryka” czy gier komputerowych „Super Mario Bros” i „Fate of the Gods”. Będą też wiązankach tematów z popularnych kreskówek („Inspektor Gadżet”, „Zwariowane melodie”, „Tom i Jerry”, „Flinstonowie”, „Miś Yogi”) opracowana przez Pascala Devroye. Oprócz tego w programie znajdą się kompozycje między innymi Stevena Reineke, Alfreda Reeda i Carla Wittrocka.

Klasyczna Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej powstała w roku akademickim 1999/2000 i aktywnie działa do dnia dzisiejszego. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny, a jego koncerty odbywają się kilka razy w roku w murach Akademii – i nie tylko. Tradycją stały się uroczyste koncerty noworoczne, podczas których orkiestra wykonuje utwory klasyczne (fragmenty z oper, walce Straussa) i rozrywkowe. Od 2011 roku zespołowi przewodzi Artur Czereszewski – dyrygent i waltornista, major wojska polskiego. Jest laureatem wielu konkursów instrumentalnych, ma także duże doświadczenie w prowadzeniu orkiestr wojskowych – m.in. Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych, a obecnie Orkiestry Wojskowej w Warszawie.

Na piątkowy koncert wstęp wolny.

Dokładny program:
www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/aktualnosci/63-2016/150675-koncert-orkiestry-detej/

Powiązane Video Wszystkie video

Armin van Buuren - Touch Me
Armin van Buuren - Zocalo
Armin van Buuren - In & out of love
Queen Symfonicznie - Who Wants to Live Forever

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Wesoowski Franciszek - Zasady muzyki
AN Polskie Karaoke vol. 15 DVD
PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 2
PWM Chomiński Józef, Wilkowska-Chomińska Krystyna - Historia muzyki, t. 1

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl