1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Koncert „Muzyka ruchem malowana”
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Koncert „Muzyka ruchem malowana”

Koncert „Muzyka ruchem malowana”

szukaj w artykułach:

Katedra Rytmiki i Improwizacji Fortepianowej Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza na koncert z cyklu „Muzyka ruchem malowana” w wykonaniu studentek specjalności rytmika oraz uczennic Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Koncert odbędzie się w poniedziałek 21 maja o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Akademii przy ul. Żubardzkiej 2a, wejściówki: 5 zł.

Program wydarzenia wypełnią prezentacje interpretacji ruchowych i miniatur rytmiczno-aktorskich. Wśród 17 punktów programu znajdą się m.in. interpretacje inwencji 3-głosowych Jana Sebastiana Bacha, Trepak z baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, pierwsza część „Trzech utworów w dawnym stylu” Henryka Mikołaja Góreckiego i Scherzo z Suity G-dur na orkiestrę smyczkową Ignacego Jana Paderewskiego.

Drugą część wieczoru zarezerwowano na interpretacje ruchowe przygotowane na zakończenie studiów magisterskich przez studentki specjalności rytmika: Dorotę Kuźnicką, Monikę Pacynę, Adę Słowikowską i Klaudię Woźniak. Muzyczne interpretacje ruchowe zostały stworzone przez dyplomantki do utworów Andrzeja Panufnika (Trio na skrzypce, wiolonczelę i fortepian), Charlesa Ivesa (The Unanswered Question), Zoltána Kodály’a (Sonata na wiolonczelę i fortepian op. 4) oraz Peterisa Vasksa (Kwartet na skrzypce, altówkę, wiolonczelę i fortepian).

Więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/lifemotion/pl/wydarzenia/muzyka-ruchem-malowana/kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl