1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Koncert Jubileuszowy Zespołu "Futyma Quintet"
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Koncert Jubileuszowy Zespołu "Futyma Quintet"

Koncert Jubileuszowy Zespołu "Futyma Quintet"

szukaj w artykułach:
Dwadzieścia lat temu, z inicjatywy braci-bliźniaków: Cezarego i Dariusza Futymów, powstał "Futyma Quintet". Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, pracujący obecnie w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Zespół wiele koncertuje, a jego bogaty repertuar zapewnia mu stałe grono wiernych słuchaczy. Dla nich właśnie "Futyma Quintet" wystąpi 15 września 2012 r., o godz. 18:00, w Sali Koncertowej Filharmonii Sudeckiej.
Zespół FUTYMA QUINTET powstał w 1992 roku. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, pracujący obecnie w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.
Trzon zespołu stanowią bracia - Cezary – grający na oboju, pomysłodawca, założyciel formacji i autor wielu aranżacji oraz Dariusz – klarnecista.
Z ich wspólnej inicjatywy zrodziła się chęć muzykowania i propagowania kultury muzycznej w szerokich kręgach w kraju i za granicą (Czechy, Niemcy, Austria, Szwajcaria...)
Zespół z powodzeniem koncertuje na Dolnym Śląsku grając na zlecenie takich koncernów jak „TOYOTA” czy KGHM Polska Miedź S.A.
Myzycy „Futyma Quintet” występują na wielu prestiżowych festiwalach: „Festiwal Księżnej Daisy”, „Festiwal im. H.Wieniawskiego”, festiwale w Genewie i Lugano a także w większości dolnośląskich zamków (Książ, Krasków, Kliczków, pałac w Jedlince) i w salach uzdrowiskowych (Szczawno Zdrój, Kudowa Zdrój, Polanica Zdrój, Długopole Zdrój, Lądek Zdrój i in.)
Bogaty repertuar w autorskich aranżacjach daje możliwość uczestnictwa w koncertach kameralnych, wernisażach, w uświetnianiu różnego rodzaju zjazdów, konferencji, inauguracji, balów...
Szeroki wachlarz repertuarowy pozwala na elastyczność i dobór wykonywanych utworów do charakteru występu.
Zespół z równym powodzeniem wykonuje muzykę klasyczną, jak również filmową i rozrywkową.
Muzycy współpracują z wokalistami, prezentując słynne arie operowe, operetkowe a także kantaty epoki Baroku i utwory typowo rozrywkowe.

„Futyma Quintet” tworzą:

Cezary Futyma - obój
Dariusz Futyma - klarnet
Anna Osowska -skrzypce
Andrzej Bednarczyk -altówka
Wojciech Kud -wiolonczela

Koncert Jubileuszowy Zespołu Futyma Quintet,
15 września 2012 r., o godz. 18:00, w Sali Koncertowej Filharmonii Sudeckiej:
Bilety 20 zł, 10 zł ulgowe
kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl