Koncert inauguracyjny z udziałem Leonory Armellini | XXI Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi

Na Koncercie Inauguracyjnym Konkursu wystąpi wyjątkowa Leonora Armellini, laureatka V nagrody XVIII Konkursu Chopinowskiego. Zaprezentuje Kwintet fortepianowy Es-dur op. 44 Roberta Schumanna i Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina. Na estradzie towarzyszyć jej będą: Sławomira Wilga, Dominika Przech, Nela Zaforemska, Agata Nowak i Michał Sobuś – artyści związani z Akademią Muzyczną w Łodzi. Koncert odbędzie się 3 kwietnia 2022 (niedziela) o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Bilety w cenie 80 zł i 60 zł do nabycia w kasie biletowej AM.

Leonora Armellini – włoska pianistka, kameralistka, pedagożka. Z wyróżnieniem ukończyła Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie w klasie Sergia Perticarolego. Jest laureatką wielu konkursów o skali międzynarodowej. Wśród jej najważniejszych osiągnięć można wyróżnić V nagrodę XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2021). W dorobku posiada bogatą dyskografię zawierającą dzieła Fryderyka Chopina, Roberta Schumanna, Johannesa Brahmsa, Claude’a Debussy’ego i Benjamina Brittena. Na koncercie inaugurującym Konkurs wystąpi wraz z muzykami: Sławomirą Wilgą (I skrzypce), Dominiką Przech (II skrzypce), Nelą Zaforemską (altówka), Agatą Nowak (wiolonczela) i Michałem Sobusiem (kontrabas). Zagrają czteroczęściowy Kwintet fortepianowy Es-dur op. 44 Roberta Schumanna i II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina w opracowaniu na fortepian i kwintet smyczkowy Krzysztofa Dąbka i Kevina Kennera.

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi to najstarszy w Polsce konkurs poświęcony wykonawstwu muzyki kameralnej, organizowany przez Instytut Muzyki Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi od 1961 roku. W jury Konkursu zasiądą: Łukasz Błaszczyk, Massimiliano Caldi, Michał Drewnowski, Alexander Hintchev, Agata Igras, Yair Kless, Włodzimierz Zalewski i Sylwia Michalik (sekretarz).

Na początku kwietnia do Akademii Muzycznej w Łodzi przyjadą artyści z niemal 20 krajów, m.in. z: Japonii, Korei Południowej, Chin, USA, Brazylii, Grecji, Francji, Hiszpanii, Holandii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Czech, Słowacji i Włoch. Łącznie 73 zespoły wezmą udział w pierwszym etapie konkursu. 47 duetów – instrumentalnych i wokalnych – wystąpi w kategorii A. W kategorii B zagra 26 zespołów w większych składach: tria, kwartety i kwintety.

Otwarte dla publiczności przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 4–9 kwietnia 2022 roku. Pierwszy etap potrwa do 7 kwietnia (codziennie godz. 10.00–19.00), drugi odbędzie się w dniach 8–9 kwietnia (godz. 9.00–21.00). Na przesłuchania Akademia zaprasza do Sali Kameralnej przy al. 1 Maja 4 (wstęp wolny). Wręczenie nagród i koncert laureatów zaplanowano w niedzielę 10 kwietnia o godz. 12.00 w Sali Koncertowej Akademii przy ul. Żubardzkiej 2a (wejściówki: 10 zł).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dofinansowano ze środków Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie. Dofinansowano ze środków Związku Artystów Wykonawców STOART.

Więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/kwiecien-2022/156536-xxi-miedzynarodowy-konkurs-muzyki-kameralnej-im-kiejstuta-bacewicza-w-lodzi-koncert-inauguracyjny

Powiązane Video Wszystkie video

Boris Berezovsky - Piotr Czajkowski : II Koncert fortepianowy G-dur op.44
J.S.Bach - koncert na obój i skrzypce
Naomi Druskic - Konkurs Chopinowski w Singapurze
Reporta?: Muzyka na Szczytach 2015

Instrumenty i sprzęt muzyczny

GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
Jargar (634940) VIOLA SUPERIOR struny do altwki
Jargar (634930) VIOLA SUPERIOR struna do altwki D - Medium
PWM Wesoowski Franciszek - Zasady muzyki

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl