Koncert i promocja nowej płyty JACARAS

Wśród imprez towarzyszących Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+ znajdzie się kolejne interesujące wydarzenie, które pomoże rozgrzać zimną aurę października. Będzie to koncert grupy Jacaras, wykonującej utwory taneczne XVII i XVIII-wiecznej Hiszpanii. Zespół wystąpi 26 października o godzinie 17.00 w kościele św. Krzysztofa we Wrocławiu.

Jacaras powstało w 2009 roku w środowisku związanym z wrocławską Akademią Muzyczną. W jego składzie występują studenci i absolwenci Wydziału Instrumentalnego: Łukasz Figiel (gitara basowa), Mateusz Ławniczak, Łukasz Oleszek i Martin Złotnicki (gitary), Michał Lasota (instrumenty perkusyjne) oraz prof. Piotr Zaleski (timple), który jest kierownikiem artystycznym zespołu oraz autorem aranżacji. Od 2012 r. z zespołem współpracuje również meksykańska sopranistka, specjalizująca się w muzyce baroku – Julieta Gonzalez-Springer.


Koncert towarzyszący festiwalowi GITARA+ związany będzie z promocją debiutanckiej płyty zatytułowanej po prostu „Jacaras”. Znajdują się na niej instrumentalne aranżacje tanecznych utworów Santiago de Murcii i Gaspara Sanza, które zespół wykonuje na współczesnych instrumentach, dzięki czemu cała płyta zyskuje prawdziwie XXI-wieczną energię. Jest to wyjątkowo wyczekiwany krążek, gdyż Jacaras posiada liczne grono wiernych fanów, zdobyte podczas wielu koncertów w kraju i za granicą. Zespół występował już podczas Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego w 2010 roku, gościł również na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych w Sanoku, Polsko-Niemieckich Dniach Gitarowych we Frankfurcie nad Odrą oraz Polskiej Akademii Gitary w 2012 roku, koncertował też w Filharmonii w Zielonej Górze i Zamku w Oleśnicy.

Jacaras
Muzyka taneczna barokowej Hiszpanii
26 października 2013, godz. 17:00
Kościół św. Krzysztofa, pl. św. Krzysztofa 1, Wrocław

Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)
dostępne w bileterii T-Box www.tbox24.pl, tel. 535 35 15 62 oraz przed koncertem.

www.gitaraplus.pl

Powiązane Video Wszystkie video

New Tango Bridge - Global Bridge project
Relacja z koncertu Rachel Barton Pine w zak?adzie karnym w Nowej Hucie
Anna Jurksztowicz – „Gdy pada ?nieg”
Wojciech Kilar - Exodus

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
GEWA (PS220115) Gig-Bag gitarowy Seria Turtle 103 Koncert 3/4
ZooM Q3 HD cyfrowy rejestrator audio / video
Numark PT-01 USB przenośny gramofon

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl