1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Koncert Akademicki - Akademia Muzyczna w Krakowie
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Koncert Akademicki - Akademia Muzyczna w Krakowie

Koncert Akademicki - Akademia Muzyczna w Krakowie

szukaj w artykułach:
10.02.2013 (niedziela), godz. 19:00 Aula Florianka, ul. Basztowa 8

W programie:
Arvo Pärt Mozart-Adagio na skrzypce, wioloczelę i fortepian (1992, rev. 2005)
Krzysztof Penderecki Ciaccona in memoriam Giovanni Paolo II (wersja na skrzypce i wiolonczelę) Piotr Czajkowski Trio fortepianowe a-moll op. 50
Bilety w cenie 20(N) i 10(U) do nabycia przed koncertem Studenci i uczniowie wstęp wolny za okazaniem legitymacji

Maria Sławek – skrzypce
W 2011 ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Wiesława Kwaśnego. W zakresie kameralistyki kształciła się pod kierunkiem prof. Janiny Romańskiej-Werner. Obecnie pracuje jako asystent w Katedrze Skrzypiec i Altówki krakowskiej Akademii. Jako solistka koncertowała z wieloma polskimi zespołami pod dyrekcją m.in. R.Zimaka, P. Przytockiego, J.Przybylskiego. Od roku 2007 tworzy duet z pianistą Piotrem Różańskim. W 2012 roku ukazała się wydana przez Agencję Koncertowo-Wydawniczą „Castello” ich debiutancka płyta z sonatami R.Schumanna oraz S. Prokofiewa. Jako solistka i kameralistka występowała w wielu miastach Polski, a także w Niemczech, Izraelu i USA. Na zaproszenie Nigela Kennedy’ego Maria dołączyła do zespołu „The Orchestra of life”, z którym koncertowała w tak prestiżowych salach, jak m.in. Filharmonia Berlińska, Gewandhaus w Lipsku, Meistersingerhalle w Norymberdze, Konzerthaus w Dortmundzie, Tonhalle w Dusseldorfie, Filharmonii Kolońskiej, Monachijskiej, Beethovensaal w Stuttgarcie, Royal Albert Hall w Londynie, Birmingham Symphony Hall oraz Bridgewater Hall w Manchester. W 2012 roku brała udział w Keshet Eilon Violin Masterclass i Izraelu.

Piotr Różański – fortepian
Piotr Różański, pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Ewy Bukojemskiej. Laureat licznych konkursów pianistycznych, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych: IV Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny EPTA, Kraków (I miejsce i nagroda specjalna), IV Międzynarodowy Konkurs im. C. Czernego, Praga, (II nagroda), XXXVIII Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina, Warszawa (I nagroda); Konkurs Pianistyczny o stypendium fundacji YAMAHA (I nagroda). Półfinalista Piano-e-Competition w Minneapolis (USA), konkursu Euroradia w Bratysławie (jako polski reprezentant), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. J. Brahmsa w Pörtschach. Koncertował między innymi w Polsce, USA, Szwajcarii i w Niemczech.

Marcin Zdunik – wiolonczela
W 2011 roku otrzymał dyplom Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie w klasie Andrzeja Bauera. Już jako uczeń był laureatem wielu konkursów młodzieżowych w Polsce i Austrii. W 2007 roku został laureatem I nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. W konkursie tym zdobył również Grand Prix za wybitne wykonanie Koncertu wiolonczelowego W.Lutosławskiego, dwie nagrody specjalne za najlepsze wykonanie Wariacji Sacherowskiej W.Lutosławskiego i Gigue na wiolonczelę solo P.Szymańskiego oraz 7 innych nagród. Koncertował w wielu krajach Europy, USA i Korei często prezentując własne opracowania i kompozycje. Wystąpił jako solista na estradach wielu renomowanych sal, m.in. Rudolfinum w Pradze, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Konserwatorium im. P.Czajkowskiego w Moskwie, Teatr Ermitażu w Sankt-Petersburgu, Filharmonia Westfalska (Konzerthaus Dortmund), Filharmonia Słowacka w Bratysławie, Filharmonia Narodowa w Warszawie czy Studio S1 PR im.W.Lutosławskiego. Jest zapraszany do udziału w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych, między innymi w festiwalu Muzyczny Olimp w Sankt-Petersburgu, Kammermusikfest Lockenhaus, Asiago Festival, Wartburg Festival, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Autunno Musicale i Lago Maggiore Musica we Włoszech, Meklenburg-Vorpommern Festival (Junge Elite), a także festiwalu muzyki kameralnej Wieczory w Arsenale. Współpracuje ze znakomitymi zespołami, m.in. Prague Chamber Orchestra, St.Petersburg Camerata, Orkiestrą Kameralną Unii Europejskiej, City of London Sinfonia, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Warszawie, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia AMADEUS a także z wieloma wybitnymi muzykami, takimi jak Urszula Kryger, Olga Pasiecznik, Ewa Pobłocka, Krzysztof Jakowicz, Andrzej Bauer czy Julius Berger.


kategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl