Koncert "Flamenco (Astorga/Núñez/Lewocki/Cisneros/Mazur) (ES/PL)"

05.11.2012, godz. 20:30, wstęp 20 / 15 zł
Sandra Cisneros - taniec
Nadia Mazur - taniec
Andrzej Lewocki - gitara
Miguel Astorga - śpiew
Fran Núñez - cajón

Sandra Cisneros


tancerka flamenco, pochodząca z Malagi. Ukończyła wyższa szkole taneczna w Maladze (Conservatorio Profesional de Danza de Malaga), doskonaliła swój styl pod kierunkiem takich mistrzów flamenco: Nuria Leiva, Amalia Cobeza, Sonsoles Olayo, Rosa Sempere, Noelia Gonzales, Esther Gonzales, Sara Denez, Antonio Requena). Współpracuje z grupa Flamenco Joven. W 2006 r. zagrała w spektaklu "Sangre Flamenca" Pilar Soto. Wzięła udział w II Festival "Reviso Flamenco. Od 2010 roku należy do stałego składu zespołu "Compania Alma Ballet Espanol". W 2010 roku stworzyła spektakl "Bordon y cuenta nueva" dla teatru "Villa De Nerja" w Maladze.


Nadia Mazur

tancerka i choreograf flamenco, absolwentka hiszpańskiej Fundación Cristina Heeren, muzykolog. Flamenco to jej pasja, która w trakcie trzyletniego pobytu w Hiszpanii rozwijała pod okiem takich mistrzów jak:
Milagros Menjibar, Ursula Lopez, Rafael Campallo, Adela Campallo, Jose Galvan, Javier Baron, Juana Amaya, Ruben El Olmo, Leonor Leal, Carmen Ledesma.

Wystepowala na scenach Hiszpani (Sol, T de Triana, Monasterio de la Cartuja), oraz w Kazachstanie (festiwal w Almaty). Brala udzial w warszawskim Festiwalu Sztuki Re:wizje 2010 oraz w festiwalu kultury iberyjskiej Fiesta Alegrias.
Szuka nowych możliwości, jakie daje tancerzowi rozległa i żywa sztuka flamenco, tworząc choreografie będące niezapomnianym spektaklem. Od 2010 roku związana z Teatrem Tańca Nie Tylko Flamenco, brala udzial w projekcie Noce Flamenco oraz w spektaklu Malgorzaty Matuszewskiej Miasto Syren. Prowadzi warsztaty tanca flamenco w Polsce i za granica.


Andrzej Lewocki

gitarzysta i cajonista. Laureat festiwalu gitarowego w Murcii im. Nino Ricardo, uczestnik warsztatow flamenco w kraju i za granica, założyciel Lubelskiej Szkoly Flamenco. Współpracował z Teatrem Tańca "Nie Tylko Flamenco" Małgorzaty Matuszewskiej oraz z Tiento Flamenco, Noche de boleros, Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Teatrem Kamienica.


Miguel Astorga

Śpiewak flamenco urodzony w Carranque, Malga. Zajmuje sie śpiewem od dzieciństwa, mając 8 lat został śpiewakiem Akademii Tańca Bernardi Gaviel. Współpracował z wybitnymi zespołami śpiewu i tańca flamenco, takimi jak Compania "AlAlba" Anabel Lopez, grupa Ballet Espanol "Zambra", "Esencia", "Son De Lunares", "Chamacay", obecnie współtworzy zespól Compania de Carmen Mota. W 2009 r. został uhonorowany w konkursie Malagacrea w Maladze nagroda za głos i czystość stylu dla najlepszego śpiewaka flamenco.


Fran Núñez

Perkusista związany od dzieciństwa z flamenco. Współpracuje z zespołem tańca, którego założycielką jest Maria Adela (Arte Dramatico y Danza). Występował w miejscach takich, jak Teatro Cervantes, Sala Canovas, Teatro Ollerias etc. Brał udział w nagraniach słynnej śpiewaczki flamenco Diany Navarro. Współpracuje z bardzo znanymi artystami flamenco, jak Oscar de los Reyes czy Luisa Chicano.

Powiązane Video Wszystkie video

Ney Rosauro - koncert na marimb?
J.S.Bach - Koncert podwójny c-moll BWV 1060 cz.3
J.S.Bach - Koncert podwójny c-moll BWV 1060 cz.2
J.S.Bach - Koncert podwójny c-moll BWV 1060 cz.1

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Gibson Les Paul Standard 2012 Plus DB gitara elektryczna
AN Gawron Robert ″Flamenco na bis″
Leonardo LC-2012 wiolonczela 1/2 z pokrowcem
AN Sawomir Dolata ″Gitara Flamenco″ ksika

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl