1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. Koncert #313 BNNT, Patrick Higgins | LAS (Pawilon) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - Koncert #313 BNNT, Patrick Higgins | LAS (Pawilon) - bilety

Koncert #313 BNNT, Patrick Higgins | LAS (Pawilon) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-02-16, godz. 20:00
Miasto: Poznań
Miejsce: Pawilon
Adres: Ewangelicka 1 ,

Kategoria: KoncertPawilon

Opis wydarzenia

Czym jest BNNT ?
 
Duet założony 11 lat temu w Poznaniu prezentował się zarówno w klubach muzycznych, galeriach, teatrach, na dużych festiwalach jak i na ulicy. Nagrali dwie dość różne stylistycznie płyty i upierają się że ich oprawa graficzna i literacka są równie istotne co muzyka. Unikają nazywania siebie muzykami i prezentują swoje występy między innymi w formach wielogodzinnych instalacji performatywnych. W ubiegłym roku w Muzeum Sztuki w Łodzi prezentowi teledysk w formie przestrzennej. Jednocześnie są bardzo dobrze odbierani przez krytykę muzyczną. Tym razem nowym projektem zamierzają wywrócić jeszcze dwa pojęcia z zakresu muzyki rozrywkowej: ALBUM i ZESPÓŁ.

 
ALBUM
 
Nazwa ostatniej płyty BNNT, "Multiverse" miała swe źródło w refleksji nad skrajnie odmiennym postrzeganiem otaczającego świata. Nawet nasi najbliżsi, z którymi najlepiej się rozumiemy, są w stanie odbierać te same doświadczenia w zupełnie inny sposób. Nie wspominając już o zwierzętach, których aparat poznawczy różni się od naszego. Koncepcja "multiwersji" jako kosmosu zbudowanego z kilkunastu równoległych światów jest dość odległym odniesieniem, na co dzień jednak możemy łatwo, a czasem boleśnie, przekonać się, że świat nie jest tym czym nam się wydaje. A przynajmniej nie jest tym samym dla innych. 
W 2019 roku BNNT wznawia wydanie ostatniego albumu, i to wznawia wielokrotnie. Każda kolejna reedycja Multiwersu będzie kolejnym “światem równoległym” – inna wersją tej dobrze przyjętej płyty. 

ZESPÓŁ

BNNT jako grupa zmienia swój skład oddając w ręce innych muzyków to co starożytni grecy określali pojęciem Kleos. (“chwała”, “sława”, ale też “słyszeć” oraz “to co inni słyszą o tobie”) Wyżej wymienione reedycje albumu są bowiem wersjami nagranymi przez innych muzyków zaproszonych do udziału w tym projekcie. Dostając do ręki kolejny album zespołu BNNT pod tytułem Multiverse, dostajemy tak naprawdę inną muzykę, nagraną w innym składzie czasie i instrumentarium. BNNT na swojej stronie określa się plemieniem, stadem i grupą. Okazuje się właśnie iż to stado jest nieco bardziej złożone.
Na nadchodzących koncertach swoje interpretacje albumu zaprezentują na żywo Siksa, Patrick Higgins (m.in. ZS i Arto Lindsay) oraz samo BNNT, a w najbliższych miesiącach wydawniczo ukażą się pierwsze cztery wersje albumu. Protoplaści plemienia zapowiadają że to nie koniec niespodzianek.
Szczegóły wydarzenia »
Galeria Miejska Arsenał, Stary Rynek 6 , 61-772 Poznań

Lokalizacja: 52.404435,16.943768


Wczytuję mapę...kategoria: Bilety na koncerty
Poznań

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl