1. Start
  2. Artykuły
  3. Płyty
  4. Kolędy | Nikola Lipska
ARTYKUŁ: Płyty - Kolędy | Nikola Lipska

Kolędy | Nikola Lipska

szukaj w artykułach:

Na płycie znajdują się polskie kolędy i pastorałki w jazzowym klimacie w aranżacji kompozytora i pianisty Adama Jarzmika.
W projekcie uczestniczyli także Piotr Budniak (perkusista, do 2014 r. członek zespołu LemON), Jakub Łępa (saksofony), Michał Zwierniak (gitary), Maciej Kitajewski (kontrabas i gitara basowa) oraz Patrycja Michalska (wokal).

Patroni medialni płyty: JAZZ FORUM, Jazz PRESS, Radiojazz.FM, Jazz Soul, LEGALNA KULTURA, Radio 5, Radio Warszawa, Polskie Radio Białystok i inni.

W grudniowym wydaniu JAZZ FORUM ukaże się kilku stronnicowy wywiad z artystką. Gazeta w połowie grudnia będzie do kupienia w empiku. Wywiad będzie można przeczytać w grudniowym magazynie JAZZ PRESS.
6 grudnia na antenie Polskiego Radia Białystok będzie można usłyszeć wywiad zapowiadający płytę, a przed świętami zostanie wyemitowana godzinna audycja dotycząca młodej artystki i jej najnowszego projektu.

Do pastorałki „O mój Jezusicku" został nagrany teledysk, natomiast do „O gwiazdeczko" i „Dnia jednego o północy" powstało profesjonalne nagranie ze studia nagraniowego. 

Dystrybucja płyty:
Sprzedażą płyty zainteresowała się jedna z większych księgarni internetowych merlin.pl. 1000 sztuk zostanie dołączone do prenumeraty magazynu JAZZ FORUM, 500 sztuk zakupiła prywatna firma jako upominek dla swoich klientów. Album będzie można kupić także na fanpage’u Nikoli Lipskiej, koncertach i Allegro.

„O gwiazdeczko” – nagranie ze studiaNikola Lipska (ur. 5 czerwca 1997 r.) – studentka wokalistyki jazzowej pod skrzydłami mgr. Beaty Przybytek na Wydziale Jazzu i Muzyki na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Jest także absolwentką klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej w Grajewie.

Nikola jest laureatką licznych nagród i wyróżnień, m.in.:
I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu muzyki Filmowej Soundtrack w Łomży (2014) – oceniana przez Grażynę Łobaszewską
III miejsca wraz z pianistą Kacprem Kasprzakiem na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Eurosong w Malborku (2015) – oceniana przez Janusza Szroma

W 2017 i 2018 roku była jedna z 14-tu uczestników sekcji wokalnej Festiwalu Fama w Świnoujściu.

Wokalistka odbyła wiele szkoleń oraz warsztatów prowadzonych przez Grażynę Łobaszewską i Danutę Błażejczyk. Brała udział w Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Pułwach pod okiem dr. hab. Janusza Szroma i Kevina Mahogany. Współpracuje z dr.hab Anną Serafińską oraz Beatą Przybytek.

W 2016 roku została zaproszona na Festiwal Jazz By The Sea Weekend w Gdyni występując z wrocławskim zespołem SLOW oraz Sławkiem Bernym.
W tym samym roku łódzka fundacja Virako wspierająca zdolną młodzież zorganizowała duży koncert, na którym artystka wystąpiła razem z zespołem The Consonance Trio z Białegostoku. Gościem specjalnym koncertu była mentorka Nikoli – Anna Serafińska. Obie artystki wystąpiły we wspólnym utworze.
Koncertowi towarzyszyła wystawa znanago polskiego malarza Darka Fieta.


Nikola Lipska
fot. Monika Pietkiewicz Fotografiakategoria: Płyty
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl