1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. Klątwa (Teatr Powszechny) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - Klątwa (Teatr Powszechny) - bilety

Klątwa (Teatr Powszechny) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-01-13, godz. 20:00
Miasto: WARSZAWA
Miejsce: Teatr Powszechny
Adres: Jana Zamoyskiego 2003-801 WARSZAWA,
Opis wydarzenia

Oliver Frljić, uznany chorwacki reżyser i dramatopisarz, to przedstawiciel europejskiego teatru krytycznego, który poddaje odważnej dyskusji skomplikowane kwestie społeczno-polityczne. Polskiej publiczności znany jest z pokazów spektakli podczas Festiwali Dialog oraz Kontakt. Teatr Powszechny w 2015 roku w ramach bloku tematycznego Krzyczcie! prezentował jego spektakl Przeklęty niech będzie zdrajca swej ojczyzny.
Najnowszy spektakl Frljicia opiera się na motywach Klątwy (1899) Stanisława Wyspiańskiego, tragedii wywiedzionej z rzeczywistego konfliktu między mieszkańcami wsi Gręboszów pod Tarnowem a plebanem. Tekst ujawnia kontrasty tkwiące w tożsamości tradycyjnej gromady (fatum/pragmatyzm, ofiara/zbrodnia, katolicyzm/pogaństwo, moralność/namiętność).
Sami twórcy tak zapowiadają swój spektakl:
Najbardziej katolicki spektakl w polskim teatrze ostatnich 30 lat. O wielkiej mocy przebaczenia, miłosierdzia i zapomnienia. Piękno, Dobro i Prawda. Bez asekuracji.
Spektakl dla widzów dorosłych. Spektakl przeznaczony tylko dla widzów dorosłych. Zawiera sceny odnoszące się do zachowań seksualnych i przemocy, a także tematyki religijnej, które pomimo ich satyrycznego charakteru mogą być uznane za kontrowersyjne. Wszelkie sceny przedstawione w spektaklu są odzwierciedleniem wyłącznie wizji artystycznej. W spektaklu wykorzystywane są również głośna muzyka i efekt stroboskopowy (światło pulsujące z dużą częstotliwością). Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Szczegóły wydarzenia »


Miejsce siedzące: 66.00 PLN Bilety niedostępnekategoria: Bilety na koncerty
Warszawa

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl