Klasyka w szortach | Trzy razy akordeon!

Mają talent, energię i niebanalne pomysły – wszystko to potwierdzą w czasie trzeciego już muzycznego spotkania w ramach nowego wakacyjnego cyklu koncertowego „Klasyka w szortach”. Jego bohaterem będzie Yamako Trio, czyli Paweł Majchrowski, Marcin Konopka i Szymon Jankowski, akordeoniści związani z Akademią Muzyczną w Łodzi. Koncert odbędzie się w sobotę 13 lipca o godz. 18.30 nieopodal Elektrowni Karola Scheiblera (ul. Milionowa 6). Wstęp wolny.

Wiele barw i nastrojowych odcieni akordeonu pojawi się podczas sobotniego koncertu. W programie znalazły się zarówno kompozycje tworzącego w ubiegłym wieku króla argentyńskiego tanga Astora Piazzolli, jak i aranżacje utworów dawnych mistrzów – Antonio Vivaldiego czy samego Jana Sebastiana Bacha. W czasie występu pojawią się też akcenty filmowe – artyści sięgną po muzykę Yanna Tiersena z filmu Amelia i fragment ścieżki dźwiękowej Michaela Giacchina z animacji Ratatouille.

Wykonawcy koncertu poznali się w trakcie studiów w łódzkiej uczelni muzycznej. Choć jako Yamako Trio zaczęli występować w 2024 roku, na swoich kontach posiadają już wiele indywidualnych sukcesów. Paweł Majchrowski studiuje w klasie akordeonu dr. Eneasza Kubita; muzyk zdobywał nagrody na konkursach w Polsce (m.in. Przemyśl, Czechowice-Dziedzice, Biała Podlaska) i za granicą (m.in. Klingenthal, Castelfidardo). Pod opieką dr. Eneasza Kubita kształci się również drugi z członków zespołu Szymon Jankowski. Artysta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień konkursów muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Sanoku. W 2021 roku otrzymał stypendium artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego. Tegoroczny absolwent Akademii Marcin Konopka na co dzień współpracuje z łódzkimi instytucjami kultury (Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Filharmonia Łódzka). Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m. in.: Mattiego Rantanena, Mikko Luomy, Luki Juharta, Corrado Rojaca czy Elżbiety Rosińskiej. Wraz z Wojciechem Glądysem otrzymali stypendium artystyczne miasta Łodzi (2024) na realizację projektu Muzyka Łodzi okiem sztucznej inteligencji.

Koncerty „Klasyka w szortach” zaplanowane są na wszystkie soboty do 21 września w kompleksie przy ul. Milionowej 6.

Więcej informacji:
www.amuz.lodz.pl/index.php/pl/wydarzenia/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/2121-klasyka-w-szortach-2024-07-13

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Jargar (638939) struna do wiolonczeli - C ′′Young Talent′′ 3/4 Medium
Jargar (638947) struna do wiolonczeli - D ′′Young Talent′′ 1/2 Medium
Jargar (638948) struna do wiolonczeli - G ′′Young Talent′′ 1/2 Medium
Jargar (638938) struna do wiolonczeli - G ′′Young Talent′′ 3/4 Medium

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl