Klasyka w szortach. Kwartet smyczkowy w Ogrodach Anny

Utalentowani młodzi artyści, inspirujące otoczenie i swobodna atmosfera – to najlepsza reklama nowego cyklu koncertowego „Klasyka w szortach”. W ramach drugiego spotkania z muzyką klasyczną w Ogrodach Anny przed publicznością zaprezentuje się kwartet smyczkowy „Lumiére Quartet”, tworzony przez studentów Akademii Muzycznej w Łodzi. Koncert odbędzie się w sobotę 6 lipca o 18.30 nieopodal Elektrowni Karola Scheiblera (ul. Milionowa 6). Wstęp wolny.

Lumiére Quartet powstał w 2022 roku z inicjatywy studentów łódzkiej uczelni muzycznej – Jędrzeja Lemańskiego (skrzypce), Franciszka Wachowicza (skrzypce), Bartosza Paradowskiego (altówka) i Sofie Bałazy (wiolonczela). Wykonawców połączyła pasja do gry i wizja wspólnego rozwoju artystycznego. Młodzi muzycy stawiają sobie ambitne cele artystyczne, co pozwoliło im wystąpić na licznych koncertach i festiwalach, między innymi na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Melos czy wydarzeniu zorganizowanym w ramach obchodów 600-lecia Łodzi.

Program drugiego z wakacyjnych koncertów wypełnią perły światowej literatury kameralnej. Wieczór otworzy wykonanie Kwartetu C-dur K. 465 Wolfganga Amadeusa Mozata, który swój przydomek „Dysonansowy” zawdzięcza początkowemu fragmentowi pełnemu nierozwiązanych, frapujących harmonii. Środkowe ogniwo koncertu, czyli Kwartet smyczkowy nr 1 „Sonata Kreutzerowska” Leoša Janáčka, to znów nawiązanie do dzieła literackiego – noszącej ten sam tytuł noweli Lwa Tołstoja. Jak większość dzieł pochodzących z ostatniej dekady życia czeskiego kompozytora, utwór fascynuje bogactwem kolorystyki i nastrojów. Na zamknięcie koncertu wysłuchamy wyjątkowego Kwartetu smyczkowego g-moll op. 10 Claude’a Debussy’ego, jedynego utworu w katalogu dzieł kompozytora przeznaczonego na kwartet smyczkowy.

Koncerty z cyklu „Klasyka w szortach” zaplanowano na wszystkie kolejne wakacyjne soboty w kompleksie przy ul. Milionowej 6 – na następne spotkanie zapraszamy 13 lipca. W razie niepogody organizatorzy planują przeniesienie wydarzenia z Ogrodów Anny do wnętrza zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera.

więcej informacji:
amuz.lodz.pl/index.php/pl/wydarzenia/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/2120-klasyka-w-szortach-2024-07-06

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Latin Percussion Guiro Cuban Style Cuban Style
Melos kalafonia kontrabasowa
AN Marusik Bartomiej ″Ach, ubogi obie″ ksika
AN Polskie Karaoke vol. 23 DVD

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl