1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. Klasyczny romantyzm i romantyczny klasycyzm (Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - Klasyczny romantyzm i romantyczny klasycyzm (Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina) - bilety

Klasyczny romantyzm i romantyczny klasycyzm (Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina) - bilety

szukaj w artykułach:
WYDARZENIE ODWOŁANE
Termin: 2020-05-28, godz. 19:00
Miasto: Gdańsk
Miejsce: Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Adres: Ołowianka 1,

Kategoria: KoncertFilharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina

Opis wydarzenia

Niewiele brakowało, a efektowna i często wykonywana uwertura Mendelssohna do sztuki Ruy Blas w ogóle by nie powstała. Kompozytorowi bowiem bardzo nie spodobała się sztuka Victora Hugo i początkowo chciał wykręcić się od jej napisania. Dopiero determinacja zamawiających spowodowała, że kompozytor w błyskawicznym tempie stworzył często dziś grywane dzieło.
 
Unikalna budowa IV Koncertu fortepianowego Saint-Saënsi jego atrakcyjne, łatwo wpadające w ucho tematy powinny zachęcić do zapoznania się z tym mało znanym dziełem francuskiego mistrza.
 
Haydn, choć uważany jest za kompozytora pogodnego, skorego raczej do żartu niż do dramatyzmu, czasami potrafił sięgać po ciemne barwy. Tak jest w jednej z najbardziej znanych symfonii z okresu „burzy i naporu” napisanej w tonacji f-moll. Natomiast pełne pogodnego nastroju są Wariacje na temat Haydna Brahmsa, mistrza poważnego nastroju i melancholii. A na dodatek uczeni muzykolodzy zapewniają nas, że temat, który w czasach Brahmsa uchodził za dzieło Haydna na pewno nie wyszedł spod pióra klasyka. Kto go więc napisał – tu już muzykolodzy nie mają jednomyślnego zdania.
 
Orkiestra Symfoniczna PFBGeorge Tchitchinadze – dyrygentNelson Goerner – fortepian
 
Program:Felix Mendelssohn-Bartholdy – Uwertura Ruy Blas op. 95 [7’]Camille Saint-Saëns – IV Koncert fortepianowy c-moll op. 44 [24’]Przerwa [20’]Józef Haydn – Symfonia f-moll nr 49 La Passione [21’]Johannes Brahms – Wariacje na temat Haydna op. 56a [18’]
 
Szczegóły wydarzenia »
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku , ul. Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk

Lokalizacja: 54.35258,18.659695


Wczytuję mapę...kategoria: Bilety na koncerty
Gdańsk

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl