1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. Katarzyna Dondalska-Premierowy koncert operowo-operetkowy (Teatr Wielki ) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - Katarzyna Dondalska-Premierowy koncert operowo-operetkowy (Teatr Wielki ) - bilety

Katarzyna Dondalska-Premierowy koncert operowo-operetkowy (Teatr Wielki ) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-04-08, godz. 19:00
Miasto: Poznań
Miejsce: Teatr Wielki
Adres: Fredry 9,

Kategoria: KoncertTeatr Wielki

Opis wydarzenia

Królowa koloratury wystąpi na polskich scenach.

Do Polski przyjeżdża Katarzyna Dondalska, należąca do grona najwybitniejszych wirtuozów sopranowej techniki koloraturowej we współczesnej wokalistyce. Wystąpi 8 kwietnia 2019 r. na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu, 27 maja 2019 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, 3 czerwca 2019 r. w Teatrze Muzycznym CAPITOL we Wrocławiu oraz 25 czerwca 2019 r. w Teatrze Muzycznym w Łodzi w wydarzeniu pt. Premierowy koncert operowo-operetkowy. W programie fragmenty słynnych oper i operetek takich twórców, jak Georges Bizet, Charles Gounod, Gioacchino Rossini, Niccoló Paganini, Giuseppe Verdi, Jacques Offenbach, Johann Strauss oraz Jerry Bock. Na zakończenie koncertu usłyszymy brawurowe wykonanie najbardziej znanych fragmentów ze Skrzypka na dachu.

Artystce towarzyszyć będzie skrzypek Maksym Dondalski,  orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Teatru Muzycznego w Łodzi pod batutą maestro Stefana Johannesa Waltera.

Jest kontynuatorką tradycji poruszania się po wokalnej stratosferze, wyznaczonej przez legendarne soprany koloraturowe, wśród których przede wszystkim należy wymienić Ernę Sack, Mado Robin oraz najbardziej fascynującą Bognę Sokorską.

Do znaczących ról Katarzyny Dondalskiej należą: Królowa Nocy w Czarodziejskim flecie oraz Konstancja w Uprowadzeniu z seraju, Zerbinetta w Ariadnie na Naxos, Olimpia w Opowieściach Hoffmanna, Rozyna w Cyruliku sewilskim, tytułowa partia w operze Słowik I. Strawińskiego czy W. Braunfelsa. Wszystkie te partie kreowała na wielkich scenach operowych na świecie: Grand Opera Houston, Welsh National Opera Cardiff, Korean National Opera Seoul, Teatro Colon Buenos Aires, Teatro Lirico di Cagliari, Nationaltheater Mannheim, Teatr Wielki–Opera Narodowa w Warszawie.

Celem koncertu jest promocja polskich artystów na krajowych scenach. Program wydarzenia jest dość zróżnicowany, od Traviaty Verdiego po współczesny musical Skrzypek na dachu. Sopran koloraturowy, skrzypce oraz ponad czterdziestoosobowa orkiestra zapewnią widzom moc wrażeń.
Szczegóły wydarzenia »
ROMUALD PRZEPIERA Wielkopolski Instytut Neurolingwistyki, Reymonta 24, 62-050 Mosina

Lokalizacja: 52.410456,16.917654


Wczytuję mapę...kategoria: Bilety na koncerty
Poznań

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl