Kantaty Bacha w ramach Bydgoskiej Sceny Barokowej

fot. mat. prasowe

W ostatnią niedzielę międzynarodowy zespół Baroque Collegium 1685, a w jego ramach Szczawniccy Kameraliści, zaprezentował w Bydgoszczy program składający się z pięciu kantat Jana Sebastiana Bacha. Blisko dwugodzinny koncert odbył się we współpracy z Festiwalem Bydgoska Scena Barokowa w sali reaktywowanego, zabytkowego Kina Pomorzanin i był realizowany w ramach projektu pn.: „Baroque Collegium 1685 na polskich festiwalach muzycznych”, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury oraz Województwo Małopolskie.

Wraz z Baroque Collegium 1685 wystąpili znakomici soliści, a wśród nich współpracujący z zespołem od 2018 r. – Peter Kooij, uznawany za jeden z największych autorytetów wykonawstwa muzyki Bacha na świecie. Towarzyszyli mu: austriacka śpiewaczka Margot Oitzinger, sopranistka Joanna Radziszewska oraz czeski tenor – Tomas Lajtkep.

Wydarzenie poprzedziło wspólne zdjęcie zespołu oraz solistów pod jedynym w Polsce pomnikiem J.S. Bacha, znajdującym się w Parku Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy; zainicjowane przez Michała Orzechowskiego – menedżera kultury, wielkiego pasjonata muzyki Bacha i przyjaciela Baroque Collegium 1685.

Za całość przedsięwzięcia zarówno od strony artystycznej jak też organizacjo – logistycznej odpowiedzialna była Agnieszka Żarska, założycielka, manager, dyrektor artystyczny i dyrygent Baroque Collegium 1685.


Tekst SCK
Fot. Szymona Grosskreutz, Dariusz Gackowski

Powiązane Video Wszystkie video

Martha Argerich Schumann - Sceny dziecięce
Rachmaninoff - Vocalise op. 34 nr 14
Andrea Bocelli – „Amazing Grace” LIVE | Music For Hope w Mediolanie
Classical Metal

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Bach Johann Sebastian - Drobne utwory na fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - Mae preludia na fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - atwe utwory na fortepian
Roland AX-09 WH Lucina instrument klawiszowy (biay)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl