Kantaty Bacha dla Uniwersytetu Warszawskiego

Baroque Collegium 1685,
fot. arch.

Międzynarodowe Baroque Collegium 1685 z siedzibą w Szczawnicy, skupiające m.in. śpiewaków Szczawnickiego Chóru Kameralnego, zaprezentowało kantaty J.S. Bacha na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego. Koncert odbył się 3 września w kościele p.w. św. Trójcy bez udziału publiczności, za to nagrywany w celu retransmisji. Był to już trzeci występ zespołu w ramach prestiżowego cyklu pt. 200 Kantat Bacha na 200 lat Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie zostało przeniesione z marca b.r. kiedy to nie mogło się odbyć z powodu pandemii.

Zespół Baroque Collegium 1685 (chór i orkiestra) skupia instrumentalistów wirtuozów z czeskiej Pragi, szczawnickich kameralistów oraz zaproszonych do współpracy śpiewaków i solistów. Skład zespołu zmienia się w zależności od wymagań obsady instrumentalnej i wokalnej, która w przypadku kantat Bacha jest bardzo zróżnicowana. Założycielką, dyrektorem artystycznym i dyrygentem Baroque Collegium jest Agnieszka Żarska . Podczas warszawskiego koncertu partie solowe wykonali: Joanna Radziszewska, Helena Poczykowska, Tomas Lajtkep oraz Michał Dembiński.

W repertuarze koncertu znalazły się trzy wybrane kantaty J.S. Bacha, w tym dwie skomponowane w Lipsku, przeznaczone na święta maryjne oraz jedna kantata napisana przez Bacha w Weimarze, a przeznaczona na Niedzielę Palmową.

Wydarzenie zostanie opublikowane na oficjalnym, ogólnodostępnym kanale You Tube Uniwersytetu Warszawskiego już 26 września.

Kolejnym projektami Baroque Collegium 1685 będą: koncert na zakończenie Barokowych Wokalnych Kursów Mistrzowskich – transmitowany online za pośrednictwem facebook’a na profilu Baroque Collegium 1685 oraz koncert finałowy Barokowych Eksploracji 2020 z udziałem gwiazd międzynarodowej sceny barokowej Olgi Pasiecznik i Petera Kooija. Oba wydarzenia prowadzone przez Agnieszka Żarską odbędą sie w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Wejściówki na koncert 29.09 do odebrania w butiku I love Szczawnica na Placu Dietla.

Tekst SCK

Powiązane Video Wszystkie video

Bach - suita h-moll cz. Badinerie
Requiem for Arctic Ice - Day 1
Henryk Mikołaj Górecki - Matko Najświętsza op. 54
Classical Metal

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Rycki Aleksander - Elementarna szkoa ABC na fortepian op. 50
PWM Bach Johann Sebastian - Drobne utwory na fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - Mae preludia na fortepian
PWM Bach Johann Sebastian - atwe utwory na fortepian

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl