Kamila Kułakowska

Kamila Kułakowska (sopran) – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w klasie fortepianu oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (dyplom z wyróżnieniem).

Jest laureatką wielu konkursów m. in.: III Ogólnopolskiego Konkursu Złote Głosy w Warszawie (2008, I miejsce oraz nagroda specjalna za wykonanie arii operetkowej), XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2007, II miejsce oraz nagroda specjalna za wykonanie arii Paminy z opery Czarodziejski flet W. A. Mozarta), VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki w Warszawie (2007, nagroda specjalna Fundacji Kościuszkowskiej), III Konkursu Wokalnego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2006, II miejsce (I miejsca nie przyznano) oraz szereg nagród specjalnych m. in. Programu II Polskiego Radia), VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju (2006, nagroda specjalna), III Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej we Wrocławiu (2005, III miejsce oraz nagroda specjalna za wykonanie utworu współczesnego).


Debiutowała partią Papageny w Berlinie w roku 2004. W sezonie artystycznym 2004/2005 związana była z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie kreowała postaci głównie z oper W. A. Mozarta i St. Moniuszki.

Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych m.in. przez: prof. Ch. Hampe (Karlsruhe), prof. Ch. Elssnera (Drezno) oraz prof. H. Łazarską (Wiedeń). Brała udział w wielu festiwalach, wśród których warto wymienić: VI Festiwal Belcanto (Nałęczów; 2008), Festiwal Hoffmannowski (Poznań; 2008), XVII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych (Katowice; 2007), 45. Festiwal Moniuszkowski (Kudowa Zdrój; 2007), Ars Cameralis (Kraków; 2007, 2008), Łańcuch IV (Warszawa; 2007), Vivat Moniuszko (Szczecin; 2005), Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych (Sopot; 2004) oraz Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans (Wrocław; 2002 i 2003).

Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Występuje na scenach zarówno w kraju jak i poza jego granicami (Austria, Bułgaria, Finlandia, Holandia, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Szwecja). Śpiewała w wielu prestiżowych salach koncertowych. Można ją było usłyszeć m. in.: w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, w Operze Narodowej w Kluż (Rumunia), w Filharmonii Narodowej w Sofii (Bułgaria), w Mozarteum w Salzburgu (Austria) i w wielu innych miejscach.

W swoim repertuarze posiada dzieła operowe (m.in. Amor z opery Orfeusz i Eurydyka Ch. W. Glucka, Pamina, I Dama oraz Papagena z opery Czarodziejski flet W.A. Mozarta, Zaida z opery Zaida W.A. Mozarta, Tatiana z opery Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego, Małgosię z opery Jaś i Małgosia E. Humperdincka, Bubikopf z opery Cesarz Atlantydy V. Ullmanna, Słowik z opery Słowik I. Strawińskiego) oraz oratoryjno-kantatowe (m. in. Stabat Mater G. B. Pergolesiego oraz K. Szymanowskiego, Mesjasz G. F. Haendla, Magnificat J. S. Bacha, Requiem W. A. Mozarta). Dużym zainteresowaniem darzy również lirykę wokalną, której oddaje się z wielką pasją. W jej repertuarze znajduje się ponad 200 pieśni. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, Operą Krakowską, Operą na Zamku w Szczecinie oraz z Filharmoniami Opolską, Pomorską, i Sudecką.

Powiązane Video Wszystkie video

XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Etap III
XVII Mi?dzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina - Fina?y
Georges Bizet - Carmen (Habanera) Agata Dalli (sopran)
Stanis?aw Moniuszko - Bajka. Opowie?? zimowa, Conte d'hiver, fantasy overture

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Gewa 700190 flet prosty C sopran, barokowy (torba + wycior)
Magilanck 723002 Saxmute Sopran, tumik do saksofonu sopranowego
Ibanez IUKS 4 struny do ukulele black nylon, sopran, koncert
Aquila Sugar struny do ukulele, Sopran, high G

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl