Juan Aberle

Ten włoski kompozytor urodzony w Neapolu w roku 1846 w wieku 11 lat odkrył swoją życiową pasję i wbrew woli rodziców zapisał się do Konserwatorium w Neapolu. Następnie wyjechał do Nowego Jorku, gdzie został mianowany Dyrektorem Opery na okres 5 lat.

Przebywając na Kontynencie Amerykańskim odbył tournée po krajach Ameryki Łacińskiej. W roku 1879 założył Konserwatorium w Gwatemali, a w Salwadorze Szkołę Muzyczną. Artysta w szczególności upodobał sobie ten kraj. Przyjął jego obywatelstwo, a jego marsz „Morazán” 1ego maja 1882 roku został ogłoszony Hymnem Narodowym Salwadoru. W zamian za swoje usługi dla kraju mianowany dyrektorem najważniejszej instytucji muzycznej w państwie: Banda de los Supremos Poderes.

Ulubionym instrumentem kompozytora był fortepian, na który dokonał wielu transkrypcji pasaży operowych. Stworzył również ogromną ilość utworów kameralnych, dwie opery oraz „Rozprawę o harmonii, kontrapunkcie i fudze”.

Zmarł w wieku 84 lat w stolicy Salwadoru.

Hymn Narodowy Salwadoru w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Salwadoru
Powiązane Video Wszystkie video

Juan Diego Florez - Besame Mucho
Wojciech Kilar - Ziemia Obiecana - Walc
Wintergatan - Marble Machine
Janusz Olejniczak - Etiuda Rewolucyjna

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Line 6 POD GO Wireless procesor gitarowy
ILME złącze męskie 64 pin
Toontrack EZX Blues biblioteka brzmie [EZdrummer, Superior Drummer]2 klasyczne zestawy perkusyjne [Gretsch z 1970 roku oraz szwedzki Levin z 1940 roku], crash Paiste i Sabian, klasyczne talerze Zildjan A i K, partie perkusji zapisane w formacie MIDI
PWM Paderewski Ignacy Jan - Najpiękniejszy Paderewski na fortepian

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl