Jazz inspirowany Hendrixem w IMPARCIE!

We wtorek, 29 października we wrocławskim IMPARCIE wystąpi Amerykanin Larry Coryell z zespołem Ducks Can Groove. Koncert jest wynikiem inspiracji twórczością Jimi Hendrixa – muzyka, który jest współczesnym wyznacznikiem wolności i otwartości na świat. Larry Coryell – legenda i ojciec chrzestny jazz fusion wystąpi w ramach festiwalu Gitara+.

Gitarzysta jest jednym z najważniejszych jazzmanów na świecie. W 1979 roku razem z Paco de Lucíą i Johnem McLaughlinem współtworzył słynne The Guitar Trio, w którym później zastąpił go Al Di Meola. Współpracował między innymi z Chico Hamiltonem, Garym Burtonem, Billy’m Cobhamem czy zespołem The Free Spirits. W tym roku wydając płytę „The Lift”, która konkurować może z najlepszymi tytułami w jego dyskografii, jak choćby „Tributaries" czy „Standing Ovation".


Przystępując do pracy nad nowym projektem Coryell miał wizję nagrania muzyki inspirowanej twórczością Hendrixa, ale posiadającej współczesne brzmienie i jednocześnie będącej tak naprawdę wciąż jego autorską muzyką. Miała to być impresja na temat tego, co „mógłby grać współcześnie Hendrix, gdyby żył”. Trudno oceniać czy rzeczywiście Hendrix podpisałby się pod utworami Coryella, jednak bez wątpienia jego fani znajdą na „The Lift” coś dla siebie. Coryellowi udało się nagrać naprawdę porywającą płytę, pełną energii i świetnych gitarowych solówek, co potwierdziły recenzje krytyków, między innymi „Muzik Reviews”, które przyznało płycie pięć gwiazdek.

Podczas koncertu we Wrocławiu Larry’emu Coryellowi towarzyszyć będzie szwedzki zespół Ducks Can Groove, uchodzący za jedną z najlepszych na świecie grup wykonujących muzykę Hendrixa. W ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych podczas obchodów 70 rocznicy jego urodzin Ducks Can Groove zagrał podczas największych koncertów jako jedyny europejski zespół. We Wrocławiu wystąpi w składzie: Erik Edlund (perkusja), Stefan Edfeldt (gitara) i Göran Backlund (bas).Larry Coryell
Legenda jazz fusion
29.10.2013, godz. 19:00
Impart, ul. Mazowiecka 17
45/70/95/125/155 PLN


Sprzedaż biletów festiwalowych prowadzi bileteria TBox: www.tbox24.pl. Pełny program festiwalu dostępny na stronie www.gitaraplus.pl.


Powiązane Video Wszystkie video

J.S.Bach - allemande - fusion jazz
The Modern Jazz Quartet - Adagio From Concierto De Aranjuez
Lamb - Górecki
Jethro Tull - Elegy

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Orange Crush 25 wzmacniacz basowy
PWM Rni - Play-along jazz with a jazz trio na klarnet (+ CD)
PWM Rni - Soulful jazz. Jazz play along (utwory w transkrypcji na instrumenty w stroju Bb, Eb i C +CD)
MEC Twin Jazz PU 4-5 aktiv MEC Twin Jazz PU 4-5 activ przetwornik gitarowy

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl