1. Start
  2. Artykuły
  3. Nuty - nowości, polecane, rankingi
  4. Jak znaleźć wartościowe i ciekawe materiały do nauki muzyki
ARTYKUŁ: Nuty - nowości, polecane, rankingi - Jak znaleźć wartościowe i ciekawe materiały do nauki muzyki

Jak znaleźć wartościowe i ciekawe materiały do nauki muzyki

szukaj w artykułach:
Zacznę od nowości, które w ostatnim czasie pojawiły się na naszej ksiegarnianej półce. Ich największym atutem jest fakt, że zostały napisane przez muzyków, którzy od lat pracują z dziećmi. Publikacje te są merytorycznie na wysokim poziomie i jednocześnie operają się na bezpośrednim doświadczeniu w pracy z dziećmi.
 
Przygody Kota Midora autorstwa Anny Dramowicz to bajka z ćwiczeniami do nauki czytania nut dla najmłodszych. Podstawowe pojęcia muzyczne podane zostały w sposób prosty, w formie zabawy. Jest to najlepszy sposób nauki wśród dzieci przedszkolych. Kot Midor oprowadza dzieci po krainie dźwięków pokazując zasady zapisu nutowego. Dzieci mogą wykonywać specjalnie przygotowane ćwiczenia oraz podejmować pierwsze próby grania na fortepianie.
 
Kolejna publikacja, która powstała w oparciu o pratykę muzyczną to dwa zeszyty ćwiczeń "W krainie pięciu linii" oraz "Bomba i moc". Autorką ćwiczeń jest Beaty Michniewicz nauczyciel dyplomowany szkoły muzycznej w Suwałkach, doradzca przedmiotowy kształcenia słuchu, dziecięcych zespołów wokalnych i orffowskich zespołów instrumentalnych. Dwa zeszyty ćwiczeń pomagają dzieciom w nauce położenia nut na pięciolinii oraz określania odległości między dźwiękami. 
 
Muzolandia przedszkolaka napisana przez Adriannę Furmanik-Celejewską i wydana w formie scenariuszy zajęć dla nauczycieli rytmiki i wychowania przedszkolnego to kolejna ciekawa propozycja dla nauczycieli. Rzetelnie opracowane i pomysłowe scenariusze, to świeże podejście do nauki muzyki, a to zawsze jest w cenie. 
 
Wczesna edukacja muzyczna - teoria i praktyka - zbiór rozważań z tematyki związanej z umuzykalnieniem najmłodszych dzieci napisanych przystępnym językiem. Po tę publikacją warto sięgnąć. Wydana przez Akademię Muzyczną we Wrocławiu stanowi bardzo wartościową pigułkę wiedzy na temat umyzykalniania małych dzieci. 
 
Piosenki od A do Z czyli połączenie muzyki z nauką liter to nowa propozycja wydawnictwa Bliżej Przedszkola. Piosenki zawarte w zbiorze na pewno pomogą urozmaicić zajęcia w przedszkolu. A co najważnijesze w sposób integralny traktują naukę i muzykę.
 
Sing & play every day - propozycja nauki języka angielskiego przez muzykę w formie piosenki. Poszukiwane przez nauczycieli propozycje muzycznych zajęć językowych mają swoje odzwierciedlenie w jednej z dwóch nowych publikacji wydawnictwa Bliżej Przedszkola.

Całą ofertę publikacji i pomocy edukacyjnych w zakresie kształcenia muzycznego znajdziecie w kategorii >>>  Edukacja muzyczna w naszej księgarni Alenuty.pl. Zapraszamy!


© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl