Jak znaleźć wartościowe i ciekawe materiały do nauki muzyki

Zacznę od nowości, które w ostatnim czasie pojawiły się na naszej ksiegarnianej półce. Ich największym atutem jest fakt, że zostały napisane przez muzyków, którzy od lat pracują z dziećmi. Publikacje te są merytorycznie na wysokim poziomie i jednocześnie operają się na bezpośrednim doświadczeniu w pracy z dziećmi.
 
Przygody Kota Midora autorstwa Anny Dramowicz to bajka z ćwiczeniami do nauki czytania nut dla najmłodszych. Podstawowe pojęcia muzyczne podane zostały w sposób prosty, w formie zabawy. Jest to najlepszy sposób nauki wśród dzieci przedszkolych. Kot Midor oprowadza dzieci po krainie dźwięków pokazując zasady zapisu nutowego. Dzieci mogą wykonywać specjalnie przygotowane ćwiczenia oraz podejmować pierwsze próby grania na fortepianie.
 
Kolejna publikacja, która powstała w oparciu o pratykę muzyczną to dwa zeszyty ćwiczeń "W krainie pięciu linii" oraz "Bomba i moc". Autorką ćwiczeń jest Beaty Michniewicz nauczyciel dyplomowany szkoły muzycznej w Suwałkach, doradzca przedmiotowy kształcenia słuchu, dziecięcych zespołów wokalnych i orffowskich zespołów instrumentalnych. Dwa zeszyty ćwiczeń pomagają dzieciom w nauce położenia nut na pięciolinii oraz określania odległości między dźwiękami. 
 
Muzolandia przedszkolaka napisana przez Adriannę Furmanik-Celejewską i wydana w formie scenariuszy zajęć dla nauczycieli rytmiki i wychowania przedszkolnego to kolejna ciekawa propozycja dla nauczycieli. Rzetelnie opracowane i pomysłowe scenariusze, to świeże podejście do nauki muzyki, a to zawsze jest w cenie. 
 
Wczesna edukacja muzyczna - teoria i praktyka - zbiór rozważań z tematyki związanej z umuzykalnieniem najmłodszych dzieci napisanych przystępnym językiem. Po tę publikacją warto sięgnąć. Wydana przez Akademię Muzyczną we Wrocławiu stanowi bardzo wartościową pigułkę wiedzy na temat umyzykalniania małych dzieci. 
 
Piosenki od A do Z czyli połączenie muzyki z nauką liter to nowa propozycja wydawnictwa Bliżej Przedszkola. Piosenki zawarte w zbiorze na pewno pomogą urozmaicić zajęcia w przedszkolu. A co najważnijesze w sposób integralny traktują naukę i muzykę.
 
Sing & play every day - propozycja nauki języka angielskiego przez muzykę w formie piosenki. Poszukiwane przez nauczycieli propozycje muzycznych zajęć językowych mają swoje odzwierciedlenie w jednej z dwóch nowych publikacji wydawnictwa Bliżej Przedszkola.


Całą ofertę publikacji i pomocy edukacyjnych w zakresie kształcenia muzycznego znajdziecie w kategorii >>>  Edukacja muzyczna w naszej księgarni Alenuty.pl. Zapraszamy!

Powiązane Video Wszystkie video

Hallelujah - gitara i fleciki
Shadows - Lindsey Stirling
Montana Skies - House of the Rising Sun
Taniec z Máramaros

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Klubczewska Anna ″Materiały pomocnicze do nauki gry na skrzypcach w pierwszej pozycji″
M Keys LP6210D keyboard do nauki - zestaw
M Keys LP6210C keyboard do nauki - zestaw
PWM Wesoowski Franciszek - Zasady muzyki

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl