Jacques Offenbach

Francuski kompozytor, znany przede wszystkim z twórczości operetek przyszedł na świat w Kolonii w 1819 roku. Jego ojciec kantor i nauczyciel muzyki postanowił zadbać o muzyczne wykształcenie syna i zapisał go na naukę wiolonczeli w Paryskim Konserwatorium. Tam młody Offenbach studiował przez rok po czym zatrudnił się w paryskiej Opéra Comunique jako wiolonczelista.
Jego pierwszym dziełem dla teatru był „Pascal et Chambord”. Utwór ten nie przyniósł jednak sławy kompozytorowi. To wraz z napisaniem operetki „Pepito” rozpoczęła się jego kariera jako kompozytora operetek. W roku 1855 otworzył swój własny teatr operetkowy Les Bouffes Parisiens, gdzie przedstawiane były jego dzieła (m. in. „Madame Papillon”, „Ba-ta-clan”, „Tromb-al-Cazar” i „Le mariage aux lanternes”). 3 lata później na scenie jego teatru miała miejsce premiera „Orfeusza w piekle” operetki rytmicznej, o ciekawej melodii, która spotkała się z dużym zainteresowaniem, gdyż przedstawiała realny obraz społeczeństwa II Cesarstwa Francuskiego.
Od 1872-75 roku był dyrektorem teatru Gaité, który został zamknięty z powodu bankructwa. Rok później odwiedził Stany Zjednoczone.
Jego największym dziełem była opera oparta na fantastycznych opowiadaniach Ernesta Teodora Amadeusza Hoffmana zatytułowana „Opowieści Hoffmana”. Kompozytor zmarł w Paryżu w 1880 roku i nie doczekał się premiery tego dzieła, która miała miejsce rok po jego śmierci w Opéra Comique.
Offenbach w swoich utworach parodiował politykę oraz słabości II Cesarstwa Francuskiego i w ten sposób zapisał się w historii jako satyryk związany na zawsze z teatrem komicznym Paryża.

Barkarola z opery "Opowieści Hoffmana"- Anna Netrebko i Elina Galanca


"Can Can" na Orkiestrę Mandolin z Ettlingen. Aranżacja Detelf Tewes.


Powiązane Video Wszystkie video

Jacques Offenbach - Opowie?ci Hoffmanna - Pie?? Olimpii
Jacques Offenbach - Piekielny galop (kankan)
Felice Reggio Big Band - My Way
Saltarello - Calenda Maia

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Hoefner AS-22 BF 3/4 smyczek do kontrabasu 3/4, typ francuski
Zildjian David Grohl Signature paki perkusyjne
Shure SRH 750 DJ (32 Ohm) suchawki
Dean AK-48 gitara akustyczna

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl