IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS MŁODYCH SKRZYPKÓW dla dzieci i młodzieży szkół muzycznych I i II st. BĘDĘ WIRTUOZEM

Kraków 6–9 listopada 2019 r.

Miło nam zaprosić wszystkich chętnych do udziału w IV Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków BĘDĘ WIRTUOZEM. Konkurs odbędzie się w dniach 6–9 listopada 2019 r. w Krakowie, w siedzibie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza, a skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół muzycznych I i II st.
Przedmiotem konkursu jest repertuar związany z problematyką techniki skrzypcowej, dobrany odpowiednio do stopnia rozwoju młodego skrzypka. Związane jest to z ideą naczelną, skierowaną na kwestie techniki wykonawczej i właściwy rozwój aparatu gry, w tym tak ważnym dla przyszłych wirtuozów okresie. Mamy nadzieję, że kwestia sprawności i wirtuozerii wiolinistycznej zostanie dzięki temu bardziej doceniona, w kontekście częściej preferowanych aspektów muzycznego wyrazu i interpretacji dzieła.
Do jury zaprosiliśmy wybitnych skrzypków i pedagogów, prof. Roberta Szredera (Holandia), prof. Bartosza Bryłę (Wrocław, Poznań), prof. Antoniego Cofalika (Kraków), prof. Roberta Kabarę (Kraków).
Konkursowi towarzyszyć będą lekcje mistrzowskie prowadzone przez jurorów, wykład, koncerty i wystawy instrumentów i akcesoriów lutniczych. Przesłuchania konkursowe i towarzyszące mu imprezy są otwarte dla wszystkich chętnych.
Mamy nadzieję, że spotkania młodych skrzypków w Krakowie staną się okazją do wymiany poglądów na tematy wciąż dla wykonawstwa podstawowe, a repertuar konkursu, dostarczy silnych wrażeń dla uczestników listopadowego współzawodnictwa.

Powiązane Video Wszystkie video

Miroslav Kultyshev - Mazeppa
Karol Szymanowski - Etiuda b-moll, Op. 4, No. 3
J.S.Bach - koncert na obój i skrzypce
Stanisław Moniuszko - Bajka. Opowieść zimowa, Conte d'hiver, fantasy overture

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Raube Stanisawa - Etiudy dla dzieci na fortepian, z. 1
Bontempi C-25 keyboard - instrument klawiszowy dla dzieci
PWM Walton William - Duety dla dzieci na fortepian
PWM Kreiner-Bogdaska Agnieszka - W krainie muzyki. Podrcznik dla uczniw szk muzycznych I stopnia

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl