Ice Jazz zaprasza na wyjątkowy show - pojedynek skrzypcowy Roby Lakatos kontra Adam Bałdych

11 czerwca o godzinie 21.00 w ramach ICE Jazz zostanie zaprezentowany show-pojedynek skrzypcowy: Roby Lakatos – Adam Bałdych.

Roby Lakatos to cygański skrzypek, najwyższej klasy wirtuoz i muzyk o niespotykanej wszechstronności stylistycznej, który urodził się w rodzinie z wielkimi muzycznymi tradycjami. W wieku 9 lat rozpoczął karierę jako pierwszy skrzypek cygańskiej kapeli. W roku 1984 ukończył Budapeszteńskie Konserwatorium im. Béli Bartóka z pierwszą nagrodą w klasie skrzypiec. Z równą swobodą gra muzykę klasyczną, jazz i swoją rodzimą muzykę węgierskich Romów. Jest unikalnym muzykiem, którego niepodobna zaszufladkować. Mówi się o nim cygański skrzypek, „skrzypek diabła", wirtuoz muzyki klasycznej, improwizator jazzowy, kompozytor i aranżer, mistrz XIX-wiecznej muzyki – i każde z tych określeń jest w pełni zasłużone. Jego klasyczne aranżacje wzmocnione są energią węgierskiej muzyki cygańskiej, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla dorobku wielkich kompozytorów. Koncertował w największych salach Europy, Azji i Ameryki. Współpracował z Vadimem Repinem, Stephanem Grapelli, jego muzykę uwielbiał Yehudi Menuhin.
Adam Bałdych to obecnie jeden z najbardziej popularnych za granicą polskich jazzmanów – fantastyczny skrzypek, łączący klasyczny jazz ze stylem fusion i world music – ciągle penetrujący i odkrywający nowe rejony muzyczne. Wyrzucony ze szkoły muzycznej za niepoprawne zachowanie i jazzowe aspiracje parę lat później zdobył stypendium w prestiżowym Berklee College of Music oraz ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach z wyróżnieniem. Jest laureatem praktycznie wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce. Grywał na największych festiwalach w kraju (JVZ Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days) oraz za granicą (Montreux Jazz Festival, London Jazz Festival, Jazz Baltica, JAK ART). Bałdych na nowo definiuje możliwości skrzypiec, przez krytyków nazywany jest jednym z najważniejszych talentów europejskiej sceny jazzowej. Publiczność ceni go za osobowość, wizerunek, świeże spojrzenie na muzykę.O wyjątkowości krakowskiego koncertu stanowić będzie jego „pojedynkowa” formuła. Dwie pierwsze części widowiska to prezentacja projektów Lakatosa i Bałdycha z ich międzynarodowymi zespołami. Trzecia, finałowa część to wspólny koncert artystów, wydarzenie o unikalnym charakterze, wypełnione jazzowymi improwizacjami i gorącymi muzycznymi emocjami.

Bilety na koncert ICE Jazz: Lakatos – Bałdych w cenie między 40 a 90 zł będą dostępne od 11 maja w sieci Ticketpro oraz w punkcie InfoKraków na ul. św. Jana 2

Powiązane Video Wszystkie video

Let it snow - Adam Bałdych & Mika Urbaniak
J.S.Bach - allemande - fusion jazz
The Modern Jazz Quartet - Adagio From Concierto De Aranjuez
Rachel Barton Pine zaprasza na swoje koncerty w Polsce

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Adam Hall K12C10 Stagebox 12/0, 10 m
PWM Rni - Play-along jazz with a jazz trio na klarnet (+ CD)
Hoefner AS-22 smyczek skrzypcowy 1/8
ADAM Audio A7X monitor aktywny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl