I Międzynarodowa Konferencja Trębaczy 22–25 października 2013

Organizatorem Konferencji jest Katedra Instrumentów Dętych i Perkusyjnych Akademii Muzycznej w Łodzi. Impreza została zaplanowana jako wydarzenie naukowe i artystyczne. Wysoką rangę konferencji nadaje udział światowej sławy trębaczy i pedagogów z zagranicy: prof. Richarda Stoelzla (USA), prof. Jose Chafera Mompo (Hiszpania) i Matthiasa Kampsa (Niemcy) oraz wybitnych polskich artystów: prof. Igora Cecocho, dr. hab. Piotra Wojtasika, dr. Konrada Bonińskiego, dr. Sławomira Cichora i dr Anny Antoniny Nogaj.


Na część naukową złożą się wykłady prof. Richarda Stoelzla, prof. Jose Chafera Mompo, Matthiasa Kampsa, prof. Igora Cecocho, prof. AM Janusza Kopczyńskiego, dra hab. Piotra Wojtasika, dra Konrada Bonińskiego i dra Sławomira Cichora.

Istotnym elementem konferencji będzie również Międzynarodowy Konkurs Trębaczy. Program konkursu stanowić będą wyłącznie kompozycje na trąbkę solo. I Międzynarodowy Konkurs Trębaczy w Łodzi składać się będzie z dwóch etapów przesłuchań, w których uczestnicy wykonają w I etapie utwór obowiązkowy łodzianina Krzysztofa Grzeszczaka Z516b for solo trumpet, w II etapie: program dowolny złożony z utworów na trąbkę solo o łącznym czasie trwania nie przekraczającym 10 minut.

Organizatorzy przewidują przyznanie 5 nagród, w tym nagrodę główną trąbkę marki B&S. Konkurs jest otwarty dla wszystkich trębaczy bez limitów wiekowych.

Część artystyczna to koncerty wybitnych trębaczy i zespołów blaszanych; wystąpią m.in.: Richard Stoelzel, Jose Chafer Mompo, Matthias Kamps, Igor Cecocho, Sławomir Cichor, Konrad Boniński i zespół Wratislavia Trumpet Consort. Trzy kolejne dni sesji zakończy koncert i jamsession, ostatniego dnia zaplanowano finałowy koncert pt. Klasycznie i jazzowo z udziałem m.in. laureatów konkursu oraz prawykonaniem utworu na 100 wentyli (33 trąbki).

Towarzyszący konferencji projekt edukacyjny to indywidualne zajęcia w specjalnościach: solistyczna, historyczna i orkiestrowa. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się także z nowoczesnym instrumentarium oferowanym przez wiodących producentów.

Powiązane Video Wszystkie video

Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.1/3
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.2/3
Pink Floyd - Atom heart mother suit cz.3/3
David Gilmour - High Hopes - w klasycznym sk?adzie?

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Gibson LPJ Series Chocolate Satin 2013 gitara elektryczna
Gibson LPJ Series Cherry Satin 2013 gitara elektryczna
Gibson Les Paul Traditional 2013 Honey Burst gitara elektryczna
Fzone FMT 2013 metronom z tunerem, kolor czarny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl