1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. Gwiazdy z Sifnoniettą: Patrick Gallois i Sinfonietta Cracovia (Sukiennice - Sala Siemiradzkiego) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - Gwiazdy z Sifnoniettą: Patrick Gallois i Sinfonietta Cracovia (Sukiennice - Sala Siemiradzkiego) - bilety

Gwiazdy z Sifnoniettą: Patrick Gallois i Sinfonietta Cracovia (Sukiennice - Sala Siemiradzkiego) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-02-23, godz. 19:00
Miasto: KRAKÓW
Miejsce: Sukiennice - Sala Siemiradzkiego
Adres: Rynek Główny 331-042 KRAKÓW,
Opis wydarzenia

GWIAZDY Z SINFONIETTĄ

PATRICK GALLOIS

 

Już 23 lutego wyruszymy w niezwykłą, muzyczną podróż. Naszym przewodnikiem będzie flecista i dyrygent Patrick Gallois, a towarzyszyć mu będzie Sinfonietta Cracovia.

Patrick Gallois, uczeń samego Jean-Pierre’a Rampala od lat występuję w podwójnej roli, prezentując publiczności na całym świecie pełne spektrum swojego artystycznego kunsztu.

 

Podczas koncertu usłyszymy barokową II Suitę orkiestrową h-moll Johanna Sebastiana Bacha,
ze słynną Badinerie – fletowy przebój z Gallois w roli solisty. Z kolei pod batutą Gallois-dyrygenta usłyszymy pierwsze symfoniczne dzieła dwóch niezrównanych klasyków wiedeńskich.
W stylowych wnętrzach krakowskich Sukiennic zabrzmi I Symfonia Es-dur, napisana przez zaledwie ośmioletniego Mozarta oraz I Symfonia D-dur Josepha Haydna.

 

Artysta, jak sam deklaruje, nie lubi powierzchownych klasyfikacji i szufladkowania: Barok, romantyzm czy klasycyzm to tylko etykiety wolę rozpatrywać muzykę w szerszym kontekście. Dodajmy zatem, że w sobotni wieczór zabrzmi też utwór współczesny – nawiązująca do baroku, przejmująca Chaconne in memoria del Giovanni Paolo II Krzysztofa Pendereckiego.

 

Impresjonistyczne Preludium do Popołudnia Fauna Claude’a Debussy’ego w aranżacji gwiazdy wieczoru (opracowanie na flet, harfę i orkiestrę smyczkową) to jeden z najsłynniejszych utworów tego kompozytora, uznawany również za przełomowy w historii muzyki. Senne wspomnienie letniego, śródziemnomorskiego popołudnia z pewnością ociepli nawet najbardziej przenikliwy chłód polskiej zimy.

 

Słynny flecista i dyrygent artystycznie spotkał się już wcześniej z Sinfoniettą Cracovią. Przyjemność wspólnych występów oraz entuzjazm słuchaczek i słuchaczy sprawiły, że nie sposób było nie podzielić się tym doświadczeniem z krakowską publicznością. Zapraszamy zatem do Sukiennic. Przeżyjmy wspólnie ten wielobarwny wieczór z nutą francuskiej nostalgii.


Szczegóły wydarzenia »


Miejsce siedzące: 25.00 PLN Bilety niedostępnekategoria: Bilety na koncerty
Kraków

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl