Gwiazdy światowego kina i kolejne premiery Transatlantyku 2020: Colin Firth, Rosy de Palma, „Tajemniczy ogród”

„Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”, <br> mat. prasowe

Początek roku szkolnego to najlepszy moment, żeby ogłosić, że gwiazdy światowego kina oraz premiery wyczekiwanych filmów dla młodych widzów zagoszczą w kinach i na ekranach komputerów za miesiąc – a wszystko dzięki jubileuszowemu 10. Festiwalowi Transatlantyk, który odbędzie się w Województwie Śląskim, w Katowicach!

Jeśli dziś 1 września, to znaczy, że dzieci – oraz ich rodzice – potrzebują dobrych wiadomości. Spieszy z nimi Festiwal Transatlantyk, który dokładnie za miesiąc rozpocznie się w kinach (w Katowicach) oraz online (w całej Polsce!). Zastanawiacie się, co łączy Colina Firtha, Roksanę Węgiel, „Stranger Things”, Andrzeja Chyrę i jedną z ulubionych aktorek Almodovara, Rosy de Palmę? Odpowiedź jest prosta: FILMOWY KLAN URWISÓW, czyli sekcja dla dzieci przygotowana przez jubileuszowy 10. Festiwal Transatlantyk!

POKAZY W KINIE
Czwartą edycję Filmowego Klanu Urwisów otworzy nie lada gratka, bo polska premiera najnowszej filmowej adaptacji wielokrotnie ekranizowanego „Tajemniczego ogrodu” (sobota, 3 października). W jednej z najpiękniejszych baśni wszech czasów, mówiącej o potężnej, uzdrawiającej mocy przyjaźni, natury, wyobraźni i nadziei, zobaczymy gwiazdy wielkiego ekranu – znaną doskonale młodym widzom Julie Walters, którą pamiętamy z serii filmów o Harrym Potterze czy o misiu Paddingtonie. W filmie (w roli wujka Mary) występuje również nagrodzony Oscarem Colin Firth, którego młodzi widzowie mieli okazję oglądać w musicalu „Mary Poppins powraca”. W roli Mary debiutująca dwunastoletnia Dixie Egerickx, wybrana przez producentów filmu spośród 800 kandydatek. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Wojciecha Malajkata i Roksanę Węgiel. Za realizacyjny rozmach filmu, przepełnionego zdjęciami najpiękniejszych parków Wielkiej Brytanii, odpowiadają producenci Harry'ego Pottera i Paddingtona.
W niedzielę 4 października Festiwal zaprosi najmłodszych urwisów – przedszkolaki – na opowieść o przygodach dobrze im znanych (np. z lubianej serii książek) Pettsona i Findusa, którzy tym razem będą uczyć się sztuki kompromisu pomiędzy potrzebami innych a swoimi. Film „Pettson i Findus – wielka wyprowadzka” to ciepłe i ważne spojrzenie na emocje najmłodszych widzów.

POKAZY ONLINE
Kolejną gwiazdą światowego kina, którą zobaczyć będą mogły wszystkie urwisy z naszego klanu, jest Rosy de Palma, odkryta przez Pedro Almodovara i doskonale znana w Polsce dzięki jego filmom, np. „Przerwane objęcia”, „Kika” czy „Kobiety na skraju załamania nerwowego” . W filmie „Mój brat ściga dinozaury” Rosy de Palma wciela się w ciocię Rock – ciotkę głównego bohatera. Film, zdobywca tegorocznej nagrody EFA Young Audience Award, pokazany zostanie przedpremierowo 6 października. Dzień później, 7 października, również pokaz przedpremierowy – Transatlantyk zaprasza wszystkie dzieci na komedię „Abe” ze znanym z kultowego „Stranger Thing” Noah Schnappem w roli głównej.
Innym filmem, który w ramach pokazu online Transatlantyk zaprezentuje wszystkim dzieciom (a także: dzieciom w nas) jest prawdziwa wizualna uczta, czyli animacja „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” (Wyspa niedźwiedzi) na podstawie cenionej włoskiej książki dla dzieci autorstwa Dino Buzattiego. Film był pokazany w sekcji Un Certain Regard na festiwalu w Cannes w 2019 roku. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Andrzeja Chyrę.
Fanki i fani animacji docenią również inny projekt – zrealizowany w całości przez jedną osobę film „Odległa kraina” Gintsa Zilbalodisa, który nie tylko wyreżyserował ten magiczny film, ale także napisał do niego scenariusz, wyprodukował go, skomponował muzykę, a także odpowiadał za samą animację. „Odległa kraina” prezentowana była na kilkunastu festiwalach filmowych, w tym w Annecy, gdzie zdobyła jedną z głównych nagród (Contrechamp Award). Transatlantykowy pokaz (online) „Odległej krainy” poprzedzi kolejna festiwalowa premiera filmu” tym razem animowanego pt. „Papierzynka i Pająk”, zrealizowanego przez specjalizującą się w animacji papierowej Eleanor Stewart oraz Douglasa Irvine'a.

Wszystkim filmom (prezentowanym stacjonarnie i online) towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty.

10. Transatlantyk Festival odbędzie się w dniach 1–8 października w Województwie Śląskim, w Katowicach. Festiwal Transatlantyk jest artystycznym pomostem pomiędzy dwiema dziedzinami sztuki: filmem i muzyką. Wytwarza niepowtarzalną przestrzeń kreatywnego współdziałania na styku tych dwóch światów.

Twórcą i Dyrektorem Festiwalu jest kompozytor, laureat Oscara® Jan A.P. Kaczmarek, a Dyrektor Programową – Joanna Łapińska.
Organizatorem Festiwalu Transatlantyk jest Fundacja Transatlantyk Festival. Partnerem Festiwalu jest Województwo Śląskie. Współorganizatorami są Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris oraz Instytucja Filmowa Silesia Film w Katowicach. Partnerami Festiwalu są m.in. Muzeum Śląskie w Katowicach, Filharmonia Śląska im. H.M. Góreckiego, NOSPR, Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, ASP w Katowicach i Rondo Sztuki, platforma MOJEeKINO.PL oraz British Council.
Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Powiązane Video Wszystkie video

Wolfgang Amadeus Mozart - Aria Królowej Nocy
Bobby McFerrin demonstruje siłę pentatoniki z udziałem publiczności
Andrea Bocelli – „Amazing Grace” LIVE | Music For Hope w Mediolanie
Krzysztof Cugowski, Katarzyna Gacek-Duda - Nowa wieża Babel

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Audio Technica AT-2020 mikrofon
Audio Technica AT-2020 USB plus, mikrofon pojemnociowy USB
Schaller 2020 M6L I BL klucze gitarowe blokowane
Audio Technica AT-2020 USB mikrofon

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl