Głos w akcji

Akademia Muzyczna w Gdańsku,
06-11-2013 - 08-11-2013 
Głos w akcji -
WARSZTATY współczesnych technik wokalnych
Wydarzenie towarzyszące 8. Festiwalowi Kultur Świata Okno na Świat

Głos w akcji to projekt obejmujący ogólnopolskie warsztaty współczesnych technik wokalnych dla wokalistów i kompozytorów, prowadzone przez solistów z Neue Vocalsolisten Stuttgart oraz koncert zespołu w Centrum św. Jana w Gdańsku.


WARSZTATY
6 – 8 listopada | Akademia Muzyczna w Gdańsku


Zapraszamy wokalistów i kompozytorów, studentów i absolwentów wokalistyki i kompozycji wszystkich uczelni muzycznych w Polsce, szkół teatralnych, w tym zawodowych wokalistów, kompozytorów i aktorów do Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 w dniach 6-8 listopada.

Zainteresowanych uczestnictwem wokalistów i kompozytorów prosimy o przesyłanie dossier (CV, rekomendacje, nagrania) na adres: [email protected]
 
W programie warsztatów m.in. utwory:
Helmuta Lachenmanna, Dietera Schnebla, Maurizio Kagla i in.

KONCERT Neue Vocalsolisten Stuttgart (Niemcy)
8 listopada godz. 19.00 | Centrum św. Jana , Gdańsk


Neue Vocalsolisten Stuttgart działa od 1984 roku, specjalizując się w interpretacji współczesnej muzyki wokalnej. W skład zespołu wchodzi siedmiu solistów koncertowych i operowych, którzy badając właściwości dźwięku wciąż poszukują nowych technik wokalnych i nowych form artykulacji. Mówią o sobie: badacze, odkrywcy, podróżnicy i idealiści. Ich partnerami są profesjonalne zespoły i orkiestry radiowe, opery i wolna scena teatralna, elektroniczne studia i niezliczeni organizatorzy festiwali muzyki współczesnej i serii koncertów na całym świecie.
 
Grupa wokalna zafascynowana muzyką basenu Morza Śródziemnego pragnie poświęcić rok 2013 twórcom z tego właśnie regionu, stworzyć, jak sama określa „współczesny dyskurs” zapraszając, do tworzenia dzieł, tak wybitnych twórców jak: Zeynep Gedizlioglu (Turcja/Niemcy), Zaid Jabri (Syria/Polska), Nimrod Katzir (Izrael), Zad Moultaka (Leban/Francja), Amr Okba (Egypt/Austria).

Zamówione dzieła zostaną pokazane na wielu znaczących festiwalach na świecie, a jedno z nich Utwór na 5 głosów | Zaida Jabri, zabrzmi po raz pierwszy w wykonaniu Neue Vocalsolisten Stuttgart Koncertu 8 listopada 2013, o godz. 19.00 w Centrum św. Jana w Gdańsku. W prawykonaniu dzieła Karola Nepelskiego Introduction to somatic singing zespołowi NVS towarzyszyć będą młodzi artyści z Chóru Kameralnego 441 Hz oraz wybrani uczestnicy warsztatów wokalnych.  Koncert stanie się niewątpliwie spektakularnym wydarzeniem, któremu towarzyszyć będą prawykonania polskie i światowe.

Koncert stanie się niewątpliwie spektakularnym wydarzeniem, któremu towarzyszyć będą prawykonania polskie i światowe.

PROGRAM koncertu:

Saed Haddad (ur. 1972)  Love Requiem for 6 voices  ’12
Samir Odeh-Tamimi (ur. 1970) O Leute, rettet mich vor Gott for 5 voices ‘12
Zaid Jabri (ur. 1975) Utwór na 5 głosów  (premiera światowa) ‘10
Karol Nepelski (ur. 1982) Introduction to somatic singing (premiera światowa)  ‘7
Salvatore Sciarrino (ur. 1947) 12 Madrigali (fragmenty) ‘20


 
Projekt Głos w Akcji realizowany jest dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Organizatorami projektu Głos w Akcji są: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Fundacja Nova Arte, Musik der Jahrhunderte ze Stuttgartu, Akademia Muzyczna w Gdańsku, a partnerami w jego realizacji są Gdański Oddział Związku Kompozytorów Polskich, Nardowy Instytut Audiowizualny, Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej informacji:
www.facebook.com/NoweTechnikiWokalne
www.festwialkulturswiata.pl

Powiązane Video Wszystkie video

Wiosna - A. Vivaldi
Piotr Lachert in Polish Radio Gdansk. Justyna Philipp - fortepian
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Nikola Lipska – O gwiazdeczko

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Larsen (639468) Magnacore struna do wiolonczeli - C - Strong 4/4
Larsen (639417) Magnacore struna do wiolonczeli - A - Strong 4/4
Larsen (635402) VIOLA ORIGINAL struna do altwki z kulk A Strong
Larsen struna skrzypcowa E 4/4 (strong)

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2023 CameralMusic.pl