1. Start
  2. Artykuły
  3. Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły
  4. Georgiy Lomakov - wiolonczela
Portal Muzyczny.pl
ARTYKUŁ: Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły - Georgiy Lomakov - wiolonczela

Georgiy Lomakov - wiolonczela

szukaj w artykułach:

GEORGIY LOMAKOV pochodzi z Odessy, rodzinnego miasta wielu znakomitych muzyków. W wieku sześciu lat rozpoczął naukę gry na wiolonczeli u Walentyny Balon-Rymaszewskiej. Dwa lata później wygrywa po raz pierwszy konkurs muzyczny – w Urgencze,w Uzbekistanie, dla kandydatów z całego ówczesnego ZSRR. Po zwycięstwie w konkursie im. Antonio Janigro w Zagrzebiu w roku 1997 emigruje do Niemiec, gdzie zostaje uczniem Reinera Faupla, pierwszego wiolonczelisty Die Nürnberger Philharmoniker. Nadal odnosi sukcesy w konkursach międzynarodowych. Rozpoczyna działalność solisty, która zaprowadzi go na estrady wielu krajów Europy Zachodniej.
Swoje studia muzyczne ukończył w Norymberdze i Bostonie, a w roku 2008 aspiranturę w Monachium w Hochschule für Musik und Theater. Studiował wówczas pod kierunkiem profesorów: Seigmunda von Hausegger, Laurence Lesser i Wen-Sinn Yang.
Georgiy Lomakov był zapraszany na festiwale w Verbier (Szwajcaria), Ravinii „I Palpiti” (Stany Zjednoczone), a także na „Festspiele Mecklenburg-Vorpommern” (Niemcy), na których doskonalił umiejętności i współpracował z wieloma znakomitymi artystami. Byli wśród nich Lynn Harell, Gary Hoffman, Bernhard Greenhouse, Shmuel Ashkenasy, Mirjam Fried i Eduard Schmieder.
Od tej pory Georgiy Lomakov koncertuje w wielu krajach Europy, Japonii i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Występował z wieloma filharmonicznymi orkiestrami, wśród nich m.in.: Richardson Symphony (USA), Magdeburg Phirlharmonic, Nuremberg Philharmonic, Südwestphalische Philharmonie i Odessa Philharmonic Orchestra.
Nagrywał dla wytwórni fonograficznych Colloseum Records i Genuine, a w roku 2016 ukaże się jego najnowsza płyta zrealizowana dla polskiego wydawnictwa Anagram.
Długa i owocna współpraca, która zaczęła się od wspólnego zwycięstwa Międzynarodowego Konkursu im. J. Brahmsa w Austrii (2008) łączy Georgiya Lomakova z Radosławem Kurkiem. Od tego momentu regularnie koncertują i nagrywają, m.in. dla Bayerischer Rundfunk w Monachium czy w trio dla Genuine Classics i Anagram.© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl