Fortepiany Wolności ’24 – Władysław Komendarek

W sobotę 13 lipca w ramach „Fortepianów Wolności” na Stacji Księży Młyn (Łódź, Koci Szlak) zagra legenda muzyki elektronicznej – Władysław „Gudonis” Komendarek. Występ rozpocznie się o godz. 15, udział w nim jest bezpłatny.

Władysław Komendarek – Niestrudzony badacz muzycznej materii, poszukiwacz nieziemskich brzmień i wieczny, artystyczny buntownik, były klawiszowiec grupy Exodus. Po jej rozwiązaniu, muzyk wciąż nagrywa, koncertuje i co ważne nie zmienia swoich zasad, które mówią: „wciąż trzeba słuchaczy zaskakiwać”, „nic tak nie zabija sztuki jak rutyna”. Nagrał ponad dwadzieścia solowych płyt, występował z najbardziej znanymi i ekscentrycznymi gwiazdami muzyki elektronicznej.

13 lipca artysta wykona kilka swoich kompozycji na fortepian z niewielkim wspomaganiem instrumentów elektronicznych. Powiedzieć, że będzie to „improwizacja”, to niewiele powiedzieć. Podczas swoich występów Komendarek potrafi płynnie wpleść utwory Rolling Stones bądź The Beatles w etiudy i wariacje Chopina. Nikt tak jak Władysław nie potrafi z subtelnego wszakże instrumentu, jakim jest fortepian, „wycisnąć” dźwięki zbliżone do techno, godne najlepszych edycji Audioriver.

Nie przestaję i nie zatrzymuję się, to prawda. Mam w domu taśmy o długości kilkunastu kilometrów. W najbliższym czasie będzie wydany zaskakujący projekt na winylu. Ja, grając jeden gatunek muzyki, bardzo nudzę takim podejściem. Szalenie nie lubię ograniczeń w filozofii muzycznej. Dobrze się z ciągłymi zmianami czuję, bo to jest dla mnie odkrywcze – mówi artysta zapowiadając swój łódzki występ.

Zadanie „Fortepiany Wolności” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Zdjęcia: materiały prasowe organizatora

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Latin Percussion Guiro Cuban Style Cuban Style
Yamaha C5X PE fortepian (200 cm)
Alesis Harmony 61 keyboard
Graphtech PP-1122-00 - Traditional Style Bridge Pins - White - with Black Pearl Inlay, piny (koki) do gitary akustycznej, komplet, biae

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl