Fortepiany Wolności 2019 – Foto Festiwal

Maciej Tubis gra Komedę – Muzeum Książki Artystycznej, Łódź

Łódzki pianista jazzowy Maciej Tubis zaprezentuje autorskie interpretacje standardów Krzysztofa Komedy. W repertuarze pojawią się oczywiście tak znane kompozycje jak: „Kołysanka Rosemary” czy ballada z filmu „Prawo i pięść”. Wspólnym mianownikiem dla obu artystów jest podobna filozofia tworzenia muzyki. Tak, jak Komeda szukał swojego języka i pierwszy odszedł od wzorców muzyki amerykańskiej, tak Tubis w swoich autorskich płytach także poszukuje własnych rozwiązań.

Zderzenie klasycznej wrażliwości Tubisa z twórczością Komedy owocuje muzyką wrażliwą, wielopłaszczyznową i ponadczasową. Takie właśnie kompozycje pozostawił po sobie ten ostatni. Dają się interpretować na wiele sposobów, a jedną z prób usłyszymy 15 czerwca w Muzeum Książki w który stoi zabytkowy fortepian. Jak sam pianista zaznaczył, ten instrument zainspiruje go do poszukiwania nowych ścieżek muzycznych improwizacji. W stojącym bowiem w łódzkim Muzeum Książki fortepianie czuć ducha czasów Komedy. Kto wie, może nawet sam Krzysztof Komeda na nim kiedyś grał?

Maciej Tubis jest asystentem w łódzkiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu. Ma na koncie sześć autorskich płyt, w tym ostatnio wydana „Flashback” z zespołem Tubis Trio oraz „Lunatyk” z duetem Bolewski|Tubis. W przyszłym roku ukażą się kolejne płyty obu projektów.

Pianista wystąpi 15 czerwca (sobota) o godz. 20.30 przy ul. Tymienieckiego 24 – Muzeum Książki Artystycznej. Koncert odbędzie się dzięki współpracy łódzkich imprez: Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit oraz Foto Festiwalu. Wstęp wolny.

Powiązane Video Wszystkie video

Avale Koan – 10 miniatur fortepianowych nr 3
Memories of tomorrow K. Jarrett –Maciej Afanasjew & Karol Szymanowski
Dyrygent – rezydent - film dokumentalny
W.A.Mozart - sonata D-dur na dwa fortepiany

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
Yamaha C5X PE fortepian (200 cm)
AN przewd OW 5x1,5mm
Yamaha LA-1L lampka LED

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl