Fortepian pierwsza klasa - zobacz najnowszy podręcznik do nauki gry na fortepianie dla dzieci

Naukę gry na fortepianie można rozpocząć zawsze. Jednak najczęściej przy czarno-białej klawiaturze pianina zasiadają dzieci 5-7 letnie. I wówczas rozpoczyna się ich przygoda z muzyką. I dobrze się dzieje, jeśli na początku tej przygody przewodnikiem jest dobry, doświadczony nauczyciel-pasjonat, który mówiąc językiem bliskim dzieciom zaprosi do świata dźwięków pokazując jak powstaje melodia.

Znam takich nauczycieli. Pracują różnymi metodami, ale łączy ich jedno: umiejętność wchodzenia z melodią w dziecięcy świat bajek, zabaw i gier. Są to nauczyciele, którzy na wszystko mają piosenkę, którzy przez proste utwory bliskie dziecięcemu sercu, potrafią wprowadzać różne zagadnienia niezbędnę w nauce gry na fortepianie i tym samy zaciekawić i pobudzić do działania, do pracy. I co bardzo ważne od pierwszej lekcji zapraszają dziecko do współtworzenia, co motywuje je do dalszej pracy.

Fortepian pierwsza klasa - Agnieszka LaskoNa bazie takich właśnie doświadczeń pracy z najmłodszymi dziećmi powstał podręcznik do nauki gry na fortepianie "Fortepian pierwsza klasa". Ma wszystko to, co dobry podręcznik dla dzieci mieć powinien: jest kolorowy, merytorycznie bardzo dobrze opracowany, melodie z którymi się pracuje są bliskie dziecku i potrafią je zaciekawić a zagadnienia teoretyczne oraz wprowdzane ćwiczenia techniczne ułożone są sposób pozwalający na stopniowanie trudności w zależności od temap pracy dziecka.

Podobnie jak Tatiana Stachak w podręczniku do nauki gry na gitarze dla dzieci "Gitara pierwsza klasa" również Agnieszka Lasko w podręczniku "Fortepian pierwsza klasa" opiera się na grze dziecka w duecie z nauczycielem od samego początku nauki. Pojawiają się również ćwiczenia a vista oraz improwizacje. Taki sposób nauki powoduje, że dziecko od samego początku mocno uczestniczy w tworzeniu muzyki, czyli zdobywaną wiedzę teoretyczną wykorzystuje w praktyce. A nic tak nie wpływa pozytywnie na motywację do nauki, jak dostrzeganie efektów swojej pracy.

Podręcznik podzielony jest na cztery części, z których pierwsza to duety dla ucznia i nauczyciela, opracowane z wykorzystaniem metody beznutowej oraz proste utwory do grania z nut. Te utwory to przede wszystkim piosenki, których proste teksty służą oswojeniu z nowymi zagadnieniami i ułatwiają ich zapamiętanie. Druga część poświęcona jest nauce gry legato i ćwiczeniu niezależności rąk, wprowadzane są dwudźwięki i trójdźwięki. Część trzecia to zbiór utworów podsumowujących, w których wprowadzone wcześniej techniki pojawiają się w bardziej zaawansowanej formie. A ostatnia część zawiera wybór miniatur dydaktycznych kompozytorów różnych epok. Autorką większości utworów zamieszczonych w publikacji jest pani Agnieszka Lasko. Są one zróżnicowane pod względem wyrazu (walce, marsze, polki czy kołysanki) i mają ilustracyjny charakter tak, by bez trudu rozbudzały wyobraźnię dziecka. W podręczniku nie zabrakło także zestawu podstawowych gam oraz małego słowniczka muzycznego - oczywiście w formie przystępnej dla 5-6 letnich dzieci.
Fortepian pierwsza klasa - agnieszka lasko Fortepian pierwsza klasa - agnieszka lasko Fortepian pierwsza klasa - agnieszka lasko

Powiązane Video Wszystkie video

A.Andrzejowski - Burleska
Lindsey Stirling - Crystallize - cover by Dominik Chmurski
Muzyka Piotra Lecherta | Justyna Philipp
Od smyka do muzyka - Zabawa dla Dzieci

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Stachak Tatiana - Gitara pierwsza klasa
PWM Garcia Janina - Abecado na fortepian op. 15
PWM Markiewiczwna Wadysawa - Do-re-mi-fa-sol. Pocztki nauki gry na fortepianie
PWM Rybicki Feliks - Zaczynam gra na fortepian, op. 20

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl