1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. Fogg – pieśniarz Warszawy (Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - Fogg – pieśniarz Warszawy (Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego) - bilety

Fogg – pieśniarz Warszawy (Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2018-07-27, godz. 21:00
Miasto: WARSZAWY
Miejsce: Park Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego
Adres: ul.Grzybowska 7900-844 WARSZAWY,
Opis wydarzenia

FOGG – PIEŚNIARZ WARSZAWY

Płyta z utworami Mieczysława Fogga w interpretacji zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis ukaże się 27 lipca w ramach corocznego cyklu Pamiętamy’44 i obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się uroczysty koncert prezentujący zarejestrowany materiał.

Fogg-pieśniarz Warszawy w wykonaniu zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis, to kolejny projekt muzyczny organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego, który w wartościowy i ambitny sposób podejmuje temat historii XX-wiecznej Warszawy i Powstania Warszawskiego. Na płycie, która ukaże się 27 lipca, znajdzie się 14 piosenek Mieczysława Fogga, prezentujących twórczość artysty z wszystkich okresów jego wieloletniej kariery.
Mieczysław Fogg to artysta wyjątkowo mocno związany z Warszawą. Karierę wokalisty rozpoczął bardzo wcześnie, śpiewał aż do śmierci, przeżył prawie cały XX wiek ze wszystkimi tragicznymi zwrotami jego historii. Kojarzony z piosenką retro stał się uosobieniem całego utraconego świata. Jeśli przedwojenna piosenka to Fogg, jeśli tango to Fogg, jeśli nostalgiczna nuta z czarnej płyty to Fogg. Mimo bardzo licznych wyjazdów na zagraniczne trasy koncertowe zawsze wracał do Polski. A dokładnie do Warszawy.
Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z zespołem Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis postanowiło oddać hołd Mieczysławowi Foggowi prezentując jego twórczość w interpretacji współczesnych artystów. Płyta i planowany koncert będzie opowieścią o Polsce, Warszawie, etosie estradowym, a także o piosence i ludziach, którzy ją tworzyli.

Organizatorem wydarzenia i wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a współwydawcą Wydawnictwo Agora.
Szczegóły wydarzenia »


Bilet wstępu: 25.00 PLN Bilety dostępnekategoria: Bilety na koncerty
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl