Finałowe wydarzenia 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej pt. „Demistyfikacje"

Spotkanie autorskie połączone z promocją dwupłytowego albumu tegorocznej edycji oraz dwa wydarzenia on-line to przedsięwzięcia zamykające 13. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej (od 2019 roku znanego również jako Julliet EM Festival). Wydarzenia odbędą się w sobotę (11.09) oraz niedzielę (12.09).

Julliet EM Festival (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej), pierwszy w Polsce północno-wschodniej nowatorski festiwal muzyki dawnej, od 13 lat jest jednym ze stałych punktów w ofercie kulturalnej Miasta Białegostoku. 13. edycja (31.07–12.09.2021) pt. „Demistyfikacje" nawiązuje do fenomenu mieszania się faktu i rzeczywistości wyobrażonej w kulturze, w tym Wykonawstwie Historycznym Muzyki Dawnej.

Promocja płyty CD „Demistyfikacje", zamykająca 13. edycję Festiwalu połączona będzie ze spotkaniem z dyrektor artystyczną Festiwalu, dr Anną Urszulą Kucharską – wybitną klawesynistka, pedagogiem, lingwistką, autorką scenariuszy spektakli i eksperymentalnych audycji z muzyką. W czasie spotkania odkryte zostaną wszystkie karty związane z tytułowymi mistyfikacjami tegorocznego Festiwalu.

Spotkanie autorskie odbędzie się w niedzielę (12.09) w Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Legionowej 2 o godz. 17.00. Poprowadzi je red. Olga Gordiejew-Pobot z Polskiego Radia Białystok. Spotkanie ma charakter otwarty.

Dodatkowo, czekają na słuchaczy dwie audycje on-line. W sobotę (11.09) o godz. 19.00 zaplanowana jest premiera finałowego koncertu kameralnego. W programie audycji zabrzmią utwory z XVII i XVIII wieku, w interpretacji Martyny Pastuszki, Anny Urszuli Kucharskiej, Adama Pastuszki oraz Krzysztofa Firlusa – wirtuozów grających na instrumentach historycznych.

Z kolei w niedzielę (12.09) o godz. 19.00, w programie z cyklu Z ARCHIWUM J., odbędzie się premiera finałowej części produkcji „Tajemnica rękopisu z Teinach-Zavelstein – dokument fabularyzowany red. Aleksandry Skarbek" wyjaśniającej zagadkę XVIII-wiecznego rękopisu, któremu przypisywane są utwory prezentowane na koncercie, a także nagranej studyjnie płycie CD z 13. edycji Festiwalu.

Premiera obu audycji będzie dostępna na profilach Julliet EM Festival na Facebook, YouTube oraz Spotify.

„Tajemnica rękopisu z Teinach-Zavelstein – dokument fabularyzowany red. Aleksandry Skarbek" będzie prezentowane – już jako „zdemistyfikowane" słuchowisko wg scenariusza i muzycznego opracowania Anna Urszuli Kucharskiej – na antenie Polskiego Radia Białystok, 19 i 26 września (niedziela) o godzinie 18.00.

Powiązane Video Wszystkie video

Sonata Suita a 4 Dietrich Becker - HORRENDUS
All Improvviso 2011
Godfrey Finger - Sonata C-dur na tr?bk?, skrzypce i b.c.
Chanelle Bednarczyk - Szalone Dni Muzyki

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Sibelius 7 program do edycji nut
PWM Chopin Fryderyk - Najatwiejszy Chopin na fortepian
Sibelius First 7 program do edycji nut
Finale PrintMusic 2014 program do edycji nut

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl