1. Start
  2. Artykuły
  3. Wydarzenia muzyczne
  4. Finał spotkań z kompozytorami - MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE 2011
ARTYKUŁ: Wydarzenia muzyczne - Finał spotkań z kompozytorami - MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE 2011

Finał spotkań z kompozytorami - MUZYKA WSPÓŁCZESNA NIE GRYZIE 2011

szukaj w artykułach:

W sobotę 5 listopada o godz. 17:00 finałowe spotkanie popularnego cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”, którego gościem będzie nietuzinkowy kompozytor Aleksander Kościów.

Warto zarezerwować czas, ponieważ to ostatnia w tym roku okazja do tak bezpośredniej rozmowy z twórcą o dzisiejszej muzyce.

Aleksander Kościów urodził się w 1974 r. w Opolu. Studiował kompozycję i grę na altówce w Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 1998 r. jest wykładowcą na macierzystej uczelni. Wykładał także w Niemczech, USA i Korei Płd. Jest stałym współpracownikiem społeczno-kulturalnego dwumiesięcznika „Strony” (Opole), do którego pisze eseje z pogranicza muzyki i psychospołecznych aspektów percepcji sztuki. Jest także autorem wielu publikacji związanych z akademickimi pracami Katedry Kompozycji warszawskiej uczelni. Od 1999 r. współpracuje z Joe Alterem, amerykańskim choreografem baletu współczesnego. Był też stypendystą Fundacji Fulbrighta (2005).

Gość spotkania opowie między innymi o: miejscu kompozytora we współczesnym krajobrazie kultury muzycznej, o przekaźnikach sztuki takich jak emocja, świadomość i kontakt oraz o tym jak okres przełomów stylistycznych i wielu redefinicji walorów przekazu muzycznego wpłynął na dzisiejszą twórczość.

Wyjaśni również gdzie obecnie jest muzyka współczesna, jak jest postrzegana jej komunikatywność i na czym polega swoisty rozdźwięk między kompozytorem, a odbiorcą.

Pojawią się interesujące przykłady utworów takich kompozytorów jak: E. Satie, G. Ligeti, I. Xenakis, B. Ferneyhough i A. Pärt.

Trzecie spotkanie cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie” odbędzie się w Lokalu Użytkowym (ul. Brzozowa 27/29) - tuż przy Rynku Starego Miasta w Warszawie – 5 listopada o godz. 17:00. Moderatorem będzie Małgorzata Kołcz.

Wstęp wolny.

Informacje pod nr tel. 790 395 228 oraz na www.ptmw.art.pl

  

Organizowany przez PTMW cykl „Muzyka współczesna nie gryzie” ma na celu propagowanie muzyki współczesnej i jej twórców przy zastosowaniu nowatorskich technik edukacyjnych. Celem spotkań jest również przygotowanie słuchaczy do świadomego i aktywnego odbioru muzyki tworzonej w obecnych czasach.

W roku 2011 gośćmi wydarzenia są wybitni polscy kompozytorzy, reprezentujący różne style i kierunki w polskiej muzyce współczesnej: Krzysztof Knittel, Romuald Twardowski i Aleksander Kościów.

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Współpraca: Lokal Użytkowy, Art Deco Group, Emes

Patroni medialni: Program Drugi Polskiego Radia, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, Wawcity.pl, TVP Warszawa

Koordynator projektu: Jarosław Siwińskikategoria: Wydarzenia muzyczne
© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl