Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje

Nic tak nie jednoczy, jak wspólne przeżywanie muzyki.
Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje
17.05–09.06 2016

Festiwal TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. mający miejsce w Warszawie to wyją-kowe wydarzenie w polskim pejzażu wydarzeń artystycznych. Poprzez swoje założenia i starannie dobrany program łączy w sobie elementy ponadczasowości dzieła i jego aktualności. Utwory niekiedy kontrastowo ze sobą zestawione dają możliwość do ich wzajemnej konfrontacji, jednak głównie chodzi tu o konfrontacje słuchacza z nowymi wizjami artystycznymi, co ukazuje naszej percepcji nowe konteksty. Pragniemy poprzez prezentowanie wybitnych utworów w wyjątkowym wykonaniu spowodować u odbiorców element refleksji. Na estradach festiwalowych pojawi się łącznie blisko stu pięćdziesięciu muzyków, w tym jako soliści, kameraliści, jak również zespoły, takie jak jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich chórów – „Camerata Silesia” oraz koncertująca na całym świecie orkiestra „Sinfonia Varsovia”. Festiwal promuje jednak nie tylko uznanych już twórców, ale daje szansę „świeżej krwi” muzycznej. Wśród dziesięciu koncertów, jeden daje szansę młodym adeptom sztuki, rozpoczynającym swoje życie zawodowe, tym, których jakość talentu i profesjonalizmu jak najpomyślniej rokuje perspektywie rozwoju naszej kultury.
Na koncercie pierwszym odbędzie się warszawskie prawykonanie utworu ikony polskiej kultury, Pawła Mykietyna, zamówionego u niego przez francuski odpowiednik polskiego ZAiKS-u jako nagroda za osiągnięcia twórcze na niwie międzynarodowej. Światowe prawykonanie dzieła Hommage a Ockar Dawicki miało miejsce jesienią 2014 r. w legendarnej paryskiej Sali Pleyela.
Podczas koncertu drugiego prezentujemy zjawiskowy, awangardowy teatr Cinema i krzyżujemy go z niezwykłym dziełem unikatowej persony polskiej sceny muzycznej: Phylakterionem Pawła Szymańskiego (wg odkrytych przez polskich archeologów staronubijskich i greckich tekstów liturgicznych znajdujących na murach XII-wiecznych obiektów). To półgodzinne prawdziwe misterium śpiewane będzie przez najwybitniejszy polski chór kameralny, “Cameratę Silesię”.
Koncert trzeci to święto muzyki kameralnej J. S. Brahmsa, F. Riesa, A. Roussela, W. Lutosławskiego i A. Panufnika. Niezapomnianych i intrygujących interpretacji dostarczą nam tak wybitni artyści jak: Maciej Grzybowski, Piotr Hausenplas, Igor Kabalewski, Aleksandra Kwiatkowska, Igor Szeligowski i Grażyna Zbijowska.
Na koncercie czwartym dwie młode polskie pianistki: Martyna Zakrzewska i Aleksandra Świgut, szturmem zdobywające nasz Euroland - pokażą ze swoimi perkusistami repertuar ostry i niekonwencjonalny, acz zawierający istotny ukłon w stronę byłej awangardy, dziś: dostojnej tradycji.
W koncercie piątym usłyszymy wyjątkowy MECCORE STRING QUARTET, który szturmem zdobywa teraz wszystkie najważniejsze sceny muzyczne wraz z Julianem Paprockim, gwiazdą młodego pokolenia klarnetowego oraz Maciejem Grzybowskim.
Koncert szósty oddajemy fenomenalnemu polskiemu pianiście, Janowi Krzysztofowi Broi.
Podczas koncertu siódmego zaprezentuje się wschodzącą gwiazda polskiego klawesynu, Małgorzata Sarbak.
Na koncercie ósmym najwybitniejsza, kultowa polsko-ukraińska śpiewaczka Olga Pasiecznik zaprezentuje muzykę polską i ukraińską. Zderzamy to z kameralnym arcydziełem Mozarta w wykonaniu europejskiej renomy artystów: Jakuba Jakowicza, Krzysztofa Chorzelskiego i Marcina Sieniawskiego.
Koncert dziewiąty to wspomniana już Trampolina Młodych. Zaprezentujemy najwybitniejszych przedstawicieli młodego pokolenia, reprezentujących ponadprzeciętny poziom rozwoju artystycznego.
Podczas koncertu finałowego wystąpi z orkiestrą m.in. młody polski kompozytor, ale już znakomity pianista Andrzej Karałow. A zamknie go jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, od ponad dwudziestu lat zamieszkały w Londynie skrzypek, altowiolista i dyrygent, członek rewelacyjnego Belcea String Quartet: Krzysztof Chorzelski - wstrząsającym Concerto lugubre Tadeusza Bairda.

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie sklep.polskieradio.pl


WSPÓŁFINANSUJĄCY:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

PATRONAT MEDIALNY
Polskie Radio Program 2

SPONSORZY:
Budimex S. A., Lexus, Land Rover, Marvipol, Synektik

DOKUMENTACJA:
Wszystkie wydarzenia festiwalowe są przez organizatorów rejestrowane na DVD. Oprócz nagrań vi-deo/audio prowadzona będzie dokumentacja fotograficzna. Zdjęcia, podczas festiwalu, wykona wybitny, polski fotograf Piotr Syndoman.

PODSUMOWANIE:
Pragniemy jeszcze raz zachęcić Państwa do zainteresowania się naszym wyjątkowym festiwalem. Dla Waszych czytelników/słuchaczy informacja o wszystkich występach organizowanych w ramach festiwalu będzie okazją do wzięcia udziału w wyjątkowych koncertach, z udziałem niezwykłych wirtuozów, których interpretacje budzą podziw i entuzjazm.

www.trzy-czte-ry.pl

Powiązane Video Wszystkie video

R. Schumann Trzy Romanse op 94
Erik Satie - Trzy utwory w formie gruszki
Reportaż: Muzyka na Szczytach 2015
Witold Szalonek - Trzy szkice na harfę solo

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Cofalik Antoni - Gamy dwu-, trzy- i czterooktawowe na skrzypce
K&M 17513 statyw na trzy gitary ″GUARDIAN 3″
Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
Monacor CEE-31L Rozdzielacz

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl