FESTIWAL FOLKOWY POLSKIEGO RADIA „NOWA TRADYCJA 2021” – RUSZYŁY ZGŁOSZENIA DO KONKURSU

Radiowe Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia zaprasza solistów oraz zespoły, inspirujące się polską muzyką ludową i muzyką historycznych mniejszości etnicznych zamieszkujących Polskę, do wzięcia udziału w Konkursie Muzyki Folkowej podczas tegorocznej 23. odsłony festiwalu Nowa Tradycja.

Konkurs Muzyki Folkowej to główna część Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” – jednego z najważniejszych polskich festiwali prezentujących i promujących muzykę folkową, ale opracowaną we współczesnej formie. Organizowany jest od 1998 roku, specjalnie z myślą o rodzimych artystach i muzykach folkowych. Podstawowym założeniem Konkursu Muzyki Folkowej jest aktywizowanie polskiego środowiska muzycznego czerpiącego inspiracje z muzyki ludowej i tradycyjnej, a także tworzenie platformy do wymiany artystycznej i rozpowszechniania dorobku polskich twórców za granicą.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 31 marca 2021 roku. Wystarczy wejść na stronę Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2021 nowatradycja.polskieradio.pl w zakładkę Konkurs i wysłać swoje zgłoszenie poprzez elektroniczny formularz. Następnie dziennikarze Radiowego Centrum Kultury Ludowej, do dnia 16 kwietnia, wybiorą wykonawców i zespoły do przesłuchań konkursowych. Obostrzenia pandemiczne nie pozwalają w tej chwili na ostateczną zapowiedź festiwalu w pełnej formie, w której odbywał się w latach ubiegłych. Drugi, końcowy etap zmagań, odbędzie się w dniach 14 i 16 maja podczas Festiwalu.

Chciałbym, żeby przyjechali do nas muzycy, którzy zakwalifikują się do finału Konkursu Muzyki Folkowej, którzy będą mogli spotkać się bezpośrednio przynajmniej z jurorami – mówi Piotr Kędziorek, szef Radiowego Centrum Kultury Ludowej. – Ocenianie zgłoszeń i plików dźwiękowych nie jest tym samym, co konfrontacja na scenie. Zresztą bardzo dużo artystów wiele zyskuje, grając na żywo, ponieważ nie każdy ma dostęp do profesjonalnego studia i nie każdy ma też w zespole realizatora dźwięku – tłumaczy.

Uczestnicy Konkursu walczą o Grand Prix ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miejsca na podium, nagrody finansowe, Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena, nagrodę „Złote Gęśle” ufundowaną przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej, Nagrodę Programu 2 Polskiego Radia oraz wyróżnienia.

Regulamin oraz Formularz zgłoszeniowy dostępne tutaj.

***
Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Powiązane Video Wszystkie video

Nowa Tradycja 2014 - Kapela Maliszów
Królestwo Beskidu - Cysorka (Nowa Tradycja 2015)
Krzysztof Cugowski, Katarzyna Gacek-Duda - Nowa wieża Babel
Stanisława Celińska, Bartek Wąsik & Royal String Quartet - Warszawa (T. Love)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Beyerdynamic obudowa suchawki prawa do DT990 PRO - nowa z demontau
Beyerdynamic obudowa suchawki lewa do DT990 PRO - nowa z demontau
Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
Art X-Direct Di-Box aktywny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl