1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. DZIWNY PRZYPADEK PSA NOCNĄ PORĄ (Kino Rialto) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - DZIWNY PRZYPADEK PSA NOCNĄ PORĄ (Kino Rialto) - bilety

DZIWNY PRZYPADEK PSA NOCNĄ PORĄ (Kino Rialto) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2018-09-23, godz. 15:00
Miasto: Poznań
Miejsce: Kino Rialto
Adres: Dąbrowskiego 38,

Kategoria: InneKino Rialto

Opis wydarzenia

Simon Stephens
na podstawie powieści Marka Haddona (*1962)
The Curious Incident of The Dog in The Night-Time
Dziwny przypadek psa nocną porą
 
Retransmisja przedstawienia z National Theatre w Londynie zarejestrowanego w 2012 roku
Spektakl z cyklu „National Theatre Live”
 
Przedstawienie National Theatre, które w 2013 roku zdobyło prestiżową Nagrodę Laurence’a Oliviera w aż siedmiu kategoriach. Sztuka oparta na świetnej powieści Marka Haddona w niezwykle udany sposób przenosi historię opowiedzianą w książce na deski teatru, uzupełniając ją zarazem licznymi zabiegami dramaturgicznymi, które pozwolą jeszcze lepiej zrozumieć jej treść.
Christopher John Francis Boone zna nazwy wszystkich krajów świata i ich stolic oraz wszystkie liczby pierwsze aż do 7507. Ma 15 lat i nie jest zwykłym nastolatkiem. Może pochwalić się ponadprzeciętnymi zdolnościami. Jest świetny z matematyki, myśli bardzo logicznie, interesuje się komputerami i kosmosem. Nie jest natomiast w stanie poradzić sobie z życiem codziennym. Nie lubi, gdy się go dotyka, przytłacza go nadmiar informacji z zewnętrznego świata, je tylko potrawy w kolorze czerwonym, nie potrafi odczytywać intencji ludzi i denerwują go wszelkie nagłe zmiany. Życie utrudnia mu Zespół Aspergera, na który choruje od najmłodszych lat. Kiedy zostaje posądzony o morderstwo psa pani Shears, odwzorowuje każdy fakt w książce, którą pisze, aby rozwiązać tajemnicę jego śmierci. W czasie tej misji, zabronionej mu przez ojca, odbywa podróż po Londynie, która całkowicie zmienia jego życie. Rozwiązując zagadkę śmierci zwierzęcia, chłopiec wykazuje się ogromną odwagą, gdyż nigdy wcześniej nie przebywał tak daleko od domu.
W rolę Christophera wcielił się urodzony w 1984 roku angielski aktor filmowy i teatralny – Luke Treadaway. W pozostałych rolach wystąpili Niamh Cusack, Paul Ritter, Nicola Walker i Sophie Duval.
Spektakl wyreżyserowała Marianne Elliott, której brawurową inscenizację „Aniołów w Ameryce” oglądaliśmy niedawno na ekranach kin. Autorem adaptacji powieści Marka Haddona na potrzeby sceny jest Simon Stephens.
Napisy do przedstawienia National Theatre opracowano na podstawie przekładu powieści Marka Haddona pod tym samym tytułem, którego autorką jest Małgorzata Grabowska. Przekład ów ukazał się w 2004 roku nakładem wydawnictwa Świat Książki, któremu dziękujemy za wyrażenie zgody na jego wykorzystanie.
Szczegóły wydarzenia »
Kino Rialto, Dąbrowskiego 38, 60-842 Poznań

Lokalizacja: 52.412106,16.906968


Wczytuję mapę...kategoria: Bilety na koncerty
Poznań

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl