Duo del Gesu

Duo del Gesù zostało założone w 2010 r. przez skrzypka Arnauda Kaminskiego i altowiolistę Krzysztofa Tymendorfa. O ile oba instrumenty – skrzypce i altówka – cieszą się od wieków niesłabnącą popularnością, a połączenie ich brzmień doceniali tak wielcy mistrzowie jak Mozart, Haydn czy Martinu, o tyle obecność tego typu duetu smyczkowego na polskiej scenie muzycznej jest zjawiskiem wyjątkowym.

Artyści urodzili się w różnych częściach Europy: Paryżu i Warszawie. Spotkali się w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie połączyła ich wspólna pasja – poszukiwanie muzycznej doskonałości w interpretacji dzieł zarówno wielkich mistrzów, jak i kompozytorów zapomnianych bądź niewystarczająco docenianych, jak choćby Ignaz Pleyel, Franz  Anton Hoffmeister, Robert Fuchs, Charles Koechlin czy Philipp Scharwenka. W 2011 r. z sukcesem odbyli tournée koncertowe po  Niemczech i  Włoszech. Na 2012 planują, aby zaprezentować się publiczności francuskiej podczas tournée po tym kraju. Duet interesuje się także muzyką współczesną oraz improwizowaną.

Obecnie młodzi artyści podjęli współpracę z  wybitnym polskim wirtuozem muzyki elektronicznej Władysławem "Gudonisem" Komendarkiem, pracując nad nowym materiałem muzycznym, w którym skrzyżują się brzmienia instrumentów smyczkowych
z muzyką eksperymentalną oraz  awangardową. Owocem  tej współpracy ma stać się płyta.

Powiązane Video Wszystkie video

Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Piotr Wróbel - Moliendo Cafe cz. I, Anna Wrobel, Camerata Vistula
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX
Nikola Lipska – O mój Jezusicku

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Hoefner H225 Vintage skrzypce mistrzowskie 4/4 stylizowane na ″Guarneri del Gesu″
ZooM RC2 pilot do rejestratora Zoom H2n
ZooM APH-1 akcesoria do rejestratora Zoom H1
ZooM APH-2N akcesoria do rejestratora Zoom H2

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl