1. Start
  2. Artykuły
  3. Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły
  4. Dominika Glapiak
ARTYKUŁ: Muzycy, dyrygenci, orkiestry, zespoły - Dominika Glapiak

Dominika Glapiak

szukaj w artykułach:
Dominika Glapiak ‒ pochodząca z Gdańska pianistka kształciła się pod okiem wybitnych pedagogów w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Studia ukończyła, otrzymując dyplom z wyróżnieniem, w klasie fortepianu prof. Waldemara Wojtala oraz w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Studia podyplomowe odbywała w Anton Rubinstein International Akademie w Dusseldorfie pod okiem wybitnej pianistki prof. Diny Yoffe. Obecnie mieszka w rodzinnym Gdańsku i jest pracownikiem macierzystej uczelni, w której również realizuje przewód doktorski.

Od najmłodszych lat Dominika Glapiak prezentowała się z sukcesami na wielu festiwalach oraz jest laureatką licznych konkursów muzycznych w kraju i za granicą, przede wszystkim w Osace, Wiedniu, Padvie, Treviso i Gdańsku. Wielokrotnie była nagradzana zarówno w dziedzinie muzyki solowej, jak i kameralistyki.

Jej aktywność koncertowa obejmuje arcydzieła muzyki na fortepian solo, jak również szeroki repertuar muzyki kameralnej. Koncertowała w Niemczech, Francji, Austrii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji, we Włoszech, a także w USA, Japonii, Peru, Trynidadzie i Tobago oraz Izraelu.

Dominika Glapiak jest również laureatką znaczących stypendiów i wyróżnień, w tym m.in.: Tytułu laureata Estrady Młodych na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku,"Primus Inter Pares" na najlepszego studenta Trójmiasta, Stypendium Societe Frederic Chopin Geneve, Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska, Stypendium Instytutu Adama Mickiewicza, Stypendium Gold Country Piano Institute i wielu innych.

Ma na swoim koncie liczne nagrania dla radia i telewizji. W 2011 roku wraz z Maciejem Kułakowskim nagrała płytę z muzyką kameralną na wiolonczelę i fortepian, która ukazała się nakładem wydawnictwa DUX, a w listopadzie 2014 ukazała sie płyta Acte Preable "Strauss,Wagner-Songs" gdzie Dominika Glapiak występuje wraz ze znakomita polska śpiewaczką Bożeną Harasimowicz.

Od 2012 roku Dominika Glapiak jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzycznego ReFermata odbywającego się w gminie Kolbudy.

więcej o artystce na:
www.dominikaglapiak.com


© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl