Dominik Chmurski

Urodził się 12 stycznia 1988 r. w Warszawie. Jego przygoda z muzyką zaczęła się bardzo wcześnie, gdyż od 4 roku życia śpiewał w dziecięcym chórze Alla Polacca działającym przy Teatrze Wielkim w Warszawie. Udział w operach takich jak Carmen, Raj Utracony, Pan Marimba czy Król Roger ułatwił znacząco obycie ze sceną. W wieku 7 lat rozpoczął naukę w Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego w klasie skrzypiec. Gimnazjum oraz liceum ukończył w Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz.
Od 2007 r. studiuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w mistrzowskiej klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny. W 2010 r. obronił dyplom lincencjacki i kontynuuje naukę na studiach magisterskich w tej samej klasie.
Uczestniczył w wielu kursach muzycznych organizowanych w Zamościu, Chojnacie, Nowym Sączu, Żaganiu, Wigrach oraz Bydgoszczy. Koncertował z wieloma orkiestrami pod batutą takich sław jak Antoni Wit, Tadeusz Wojciechowski czy Łukasz Borowicz. Razem z Orkiestrą im. Karola Namysłowskiego w Zamościu na festiwalu Marka Grechuty akompaniował Grzegorzowi Turnauowi, Kubie Badachowi oraz Nocnej Zmianie Bluesa.
Od 2010 r. aktywnie koncertuje w największych klubach na terenie całej Polski. W 2011 r. zagrał 50 improwizowanych koncertów z wieloma cenionymi artystami muzyki klubowej. Jego nazwisko pojawiło się na dwóch płytach Przemysława Rudzia („Self-replicating intelligent spawn” oraz Komendarek-Rudź „Unexplored Secrets of REM Sleep”). Razem z zespołem The Daydream zdobył główną nagrodę w konkursie „lowimytalenty.pl”, „fabrykazespolow.pl” oraz drugą nagrodę w festiwalu „Rock'n Roll Festival”. Koncertuje także z własnym zespołem „Ornament”, grając eksperymentalny jazz-fusion połączony z rockiem progresywnym, którego kompozycja znalazła się na płycie wydanej przez dzielnicę Ursynów.


Powiązane Video Wszystkie video

Dominik Chmurski - Time
Two Steps From Hell - Blackheart (Dominik Chmurski violin cover)
The Witcher 3 Wild Hunt - Hunt or Be Hunted - Dominik Chmurski
Dominik Chmurski improvisation (Skrzypce elektryczne)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
AN Drodowski Mirosaw ″Muzyka Dawna″ ksika na gitar solo
Gravity FD SEAT 1 - Uniwersalne krzeso dla muzyka, stoek perkusyjny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl