Dominik Chmurski

Urodził się 12 stycznia 1988 r. w Warszawie. Jego przygoda z muzyką zaczęła się bardzo wcześnie, gdyż od 4 roku życia śpiewał w dziecięcym chórze Alla Polacca działającym przy Teatrze Wielkim w Warszawie. Udział w operach takich jak Carmen, Raj Utracony, Pan Marimba czy Król Roger ułatwił znacząco obycie ze sceną. W wieku 7 lat rozpoczął naukę w Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego w klasie skrzypiec. Gimnazjum oraz liceum ukończył w Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz.
Od 2007 r. studiuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w mistrzowskiej klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny. W 2010 r. obronił dyplom lincencjacki i kontynuuje naukę na studiach magisterskich w tej samej klasie.
Uczestniczył w wielu kursach muzycznych organizowanych w Zamościu, Chojnacie, Nowym Sączu, Żaganiu, Wigrach oraz Bydgoszczy. Koncertował z wieloma orkiestrami pod batutą takich sław jak Antoni Wit, Tadeusz Wojciechowski czy Łukasz Borowicz. Razem z Orkiestrą im. Karola Namysłowskiego w Zamościu na festiwalu Marka Grechuty akompaniował Grzegorzowi Turnauowi, Kubie Badachowi oraz Nocnej Zmianie Bluesa.
Od 2010 r. aktywnie koncertuje w największych klubach na terenie całej Polski. W 2011 r. zagrał 50 improwizowanych koncertów z wieloma cenionymi artystami muzyki klubowej. Jego nazwisko pojawiło się na dwóch płytach Przemysława Rudzia („Self-replicating intelligent spawn” oraz Komendarek-Rudź „Unexplored Secrets of REM Sleep”). Razem z zespołem The Daydream zdobył główną nagrodę w konkursie „lowimytalenty.pl”, „fabrykazespolow.pl” oraz drugą nagrodę w festiwalu „Rock'n Roll Festival”. Koncertuje także z własnym zespołem „Ornament”, grając eksperymentalny jazz-fusion połączony z rockiem progresywnym, którego kompozycja znalazła się na płycie wydanej przez dzielnicę Ursynów.


Powiązane Video Wszystkie video

The Witcher 3 Wild Hunt - Hunt or Be Hunted - Dominik Chmurski
Dominik Chmurski - Time
Dominik Chmurski improvisation (Skrzypce elektryczne)
Two Steps From Hell - Blackheart (Dominik Chmurski violin cover)

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
AN Andrzej Henryk Bczyk ″Muzyka na gitar solo″ ksika
AN Drodowski Mirosaw ″Muzyka Dawna″ ksika na gitar solo

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl