Dolnośląskie warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”

Dolnośląskie warsztaty improwizacji dla dzieci
„Opowiedz mi bajkę”

ORGANIZATOR:
POLSKIE TOWARZYSTWO MUZYKI WSPÓŁCZESNEJ

GOSPODARZE WARSZTATÓW:
PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I ST. IM. F. CHOPINA W KŁODZKU
[UL. T. KOŚCIUSZKI 8]

web.facebook.com/events/502207616640740/

MIEJSKO GMINNY OŚRODEK KULTURY W MIĘDZYLESIU
[PL. WOLNOŚCI 15]

web.facebook.com/events/462827473887921/

Sobota 3 września 2016 r.
.
KŁODZKO
godz. 10:00 – dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 12:00 – dzieci w wieku 6-8 lat

MIĘDZYLESIE
godz. 15:00 – dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 17:00 – dzieci w wieku 6-8 lat


Prowadzący:
Justyna Stępień – sopran i Rafał Grozdew – tenor

Animatorzy warsztatów:
Małgorzata Kołcz i Jarosław Siwiński


Zapraszamy na pierwsze warsztaty dla najmłodszych, podczas których dzieci będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie świetnych muzyków, ciekawych instrumentów i niezwykłych książek.

Organizatorem zajęć jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a gospodarzami Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu.

Dolnośląskie warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” będą odbywać się raz w miesiącu od września do listopada br. Ich uczestnicy poznają podstawy improwizacji oraz będą układać własne bajki, opierając się na ilustracjach z książek graficznych. Dziecięce opowiadania będą „przekładane” na język muzyczny przez muzycznych gości. Dzięki temu bawiąc się, najmłodsi odkryją świat muzyki współczesnej, różne głosy, instrumenty, niezwykłe brzmienia i nowe książki, a także będą mogli zagrać na wybranych perkusjonaliach.
Gośćmi wrześniowych zajęć będą śpiewacy Justyna Stępień – sopran i Rafał Grozdew – tenor. Oboje na co dzień koncertują zarówno w Polsce jak i za granicą. Można ich usłyszeć w repertuarze klasycznym, współczesnym oraz folkowym.
Warsztaty poprowadzą ich twórcy - kontrabasistka Małgorzata Kołcz i kompozytor Jarosław Siwiński.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 3-5 lat i 6-8 lat, którym aktywnie towarzyszą ich opiekunowie.

Harmonogram zajęć 3 września br.:
• Kłodzka Szkoła Muzyczna [ul. T. Kościuszki 8]: godz. 10:00 [grupa 3-5 lat] i godz. 12:00 [grupa 6-8 lat].
• Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu [pl. Wolności 15]: godz. 15:00 [grupa 3-5 lat] i godz. 17:00 [grupa 6-8 lat].

Udział wolny – za względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza rejestracja e-mailem [email protected]. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 790 395 228.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura Dostępna” oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Kolejne zajęcia odbędą się 1 października i 5 listopada.

Serdecznie zapraszamy!
__________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Partnerzy: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Debit, Miasto i Gmina Międzylesie
Patroni medialni: POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Mój Przedszkolak, Wychowanie w Przedszkolu, Magazyn Presto, Telewizja Sudecka, tygodnik Euroregio Glacensis, Cameralmusic.pl, Edukacja Muzyczna, Express-Miejski.pl, Miasto Dzieci
Opieka medialna: TVP Wrocław
Kurator projektu: Małgorzata Kołcz
Koordynator projektu: Jarosław Siwiński



Prowadzący warsztaty:

Justyna Stępień - sopran
Solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Absolwentka AMiFC w Warszawie. Związana z Operą Narodową, Warszawską Operą Kameralną, Filharmonią Narodową, Studiem S1, Teatrem Narodowym.
Śpiewała w teatrach operowych i na festiwalach muzycznych w Polsce i poza jej granicami (Japonia, Korea, Niemcy, Belgia, Hiszpania, Holandia, Liban, Francja, Rosja, Litwa, Węgry). W swoim repertuarze ma dzieła m.in.: J. S. Bacha, F. Liszta, G. Donizettiego, S. Rachmaninowa, G. F. Handla, G. B. Pergolesiego, A. Vivaldiego, W. A. Mozarta, F. Chopina, J. Ruttera, P. Czajkowskiego, K. Szymanowskiego i A. Pärta. Nagrała m.in.: „Romeo i Julia” J. Stokłosy, „Miserere” J. A. Hassego, „Requiem“ J. Ruttera i „Etnofonie Kurpiowskie”.



Rafał Grozdew - tenor
Śpiewak operowy, pedagog, doktor nauk muzycznych. Instruktor wokalny grup dziecięcych, młodzieżowych i studenckich. Występował za granicą m.in. w: Szwajcarii, Luxemburgu, Francji, Niemczech i Danii. W Polsce m.in. w: Operze Bałtyckiej, Teatrze Narodowym, Teatrze Polskim i w Studiu S1. Poszukuje nowych rozwiązań muzycznych, łącząc brzmienia klasyczne z etnicznymi. Album „Etnofonie Kurpiowskie” z jego udziałem otrzymał nominację do nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej”.
Jest zafascynowany muzyką dawną, barokową i dawnymi instrumentami. Współpracuje z zespołami (Ars Nova, Sabionetta, Jerycho). Jest też jurorem konkursów wokalnych, m.in.: Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde.



Jarosław Siwiński – fortepian
Kompozytor, pianista, performer i organizator wydarzeń muzycznych. Był członkiem Grupy MM, działającej na styku muzyki, teatru, tańca i sztuk wizualnych. Poza muzyką „klasyczną“ komponuje ścieżki dźwiękowe do filmów animowanych i dokumentalnych, sztuk teatralnych i gier komputerowych. Jest też autorem kompozycji o otwartej strukturze, udostępnionych w internecie „Chopin Elements“ i „Strumienie“. Oba pozwalają na modyfikowanie utworów przez słuchacza na domowym komputerze.
Od wielu lat współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, na którego zamówienie skomponował blisko 20 utworów przeznaczonych dla dziecięcej publiczności. Jego najnowsze utwory powstały dla nowojorskiego zespołu muzyki współczesnej „Bang on a Can“ oraz orkiestry tradycyjnych instrumentów chińskich „Forbidden City Chamber Orchestra“ w Pekinie. Jest współtwórcą warsztatów „Opowiedz mi bajkę”.



Małgorzata Kołcz - animatorka warsztatów
Ukończyła AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Jako muzyk orkiestrowy występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami (MTM im. J. Kiepury, Warsaw Camerata, Polską Orkiestrą Radiową). Prócz muzyki klasycznej i współczesnej, współtworząc Trillingen Duo z Iwoną Jędruch, wykonuje muzykę eksperymentalną i improwizowaną.
Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, projektując i organizując wydarzenia promujące kulturę wyższą (warszawskie Letnie Festiwale Nowego Miasta, „Obrazy z Warszawy”, „Audio Stage”, „Via hominis, via caelestis” i in.). Jest inicjatorką dziecięcych warsztatów „Opowiedz mi bajkę” i „Co słychać w muzyce?”.



ORGANIZATOR:
Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Powstało w 1923 roku. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (ISCM), organizacji zrzeszającej ponad 40 państw, afiliowanej przy UNESCO. PTMW zajmuje się popularyzacją współczesnej twórczości kompozytorskiej, to najstarsze stowarzyszenie tego typu w Polsce. Jego członkami są wybitni kompozytorzy, wykonawcy, muzykolodzy oraz miłośnicy nowej muzyki. Współzałożycielem i pierwszym prezesem PTMW był Karol Szymanowski.

www.ptmw.art.pl

Powiązane Video Wszystkie video

Aleksander D?bicz - Cinematic Piano [teaser]
Gabriel Fauré - Pavane - 15 fletów
„Pierwsze Kroczki” – Mama Dada
Od smyka do muzyka - Zabawa dla Dzieci

Instrumenty i sprzęt muzyczny

AN Fulara Adam ″Zrozumie jzyk muzyki- teoria improwizacji″ ksika
AN Wjcicki Piotr ″ABC Gitarowej Improwizacji″ DVD
AN Grabowy Tomasz ″Szkoa improwizacji w pochodach basowych″ ksika
AN Perfect Promotion ″Mylenie w muzyce″ energetyczne warsztaty z zakresu muzyki

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl