Czy taniec to dobre hobby dla seniora? Jak taniec, muzyka wpływa na zdrowie seniora?

Czas emerytury jest idealnym momentem na odkrycie nowych pasji, zainteresowań oraz przeżycie tzw. drugiej młodości. Wielu z seniorów może być zagubionych i nie wiedzieć co zrobić z wolnym czasem. Polecamy taniec oraz inne pasjonujące zajęcia! Sprawdźcie nasze propozycje wciągających i rozwijających hobby dla starszych osób.

Jakie hobby sprawdzi się dla seniora?

Aktywność fizyczna, dostosowana do wieku oraz poziomu wyćwiczenia danej osoby, wpływa pozytywnie na samopoczucie i stan zdrowia. Idealnymi ćwiczeniami dla seniora mogą być zajęcia taneczne! Dodatkowo godnymi uwag prozycjami są: aqua fitness, nordic walking, gimnastyka, jazda na rowerze i spacery. To mało obciążające organizm, spokojne ćwiczenia, które z pewnością pozytywnie wpłyną na ciało i umysł starszej osoby. Dodatkowo może na emeryturze warto spróbować czegoś, na co zawsze brakowało czasu? Dobrymi pomysłami są: ogrodnictwo, malarstwo, zajęcia manualne oraz gry – karciane bądź planszowe. Warto podkreślić, że jesień życia może być czasem poświęconym na naukę. Warto spróbować poznać obsługę komputera, języki obce lub grę na instrumentach. Świetnym pomysłem może być zapisanie się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ponieważ dowiadywanie się nowych rzeczy oraz zapamiętywanie ich pozwala na zachowanie mózgu w dobrej kondycji. Inne, równie ciekawe pomysły na hobby dla seniora podsuwa też BlogSeniora. Warto pamiętać, aby formy spędzania czasu były dostosowane do stanu zdrowia oraz zainteresowań starszej osoby.

Gdzie seniorzy mogą tańczyć?

Seniorzy, którzy chcą spróbować swoich sił w tańcu, nie są skazani na naukę układów tanecznych w domowym zaciszu. Oferta kursów tańca dla osób starszych znajduje się w programie wielu szkół tańca, w większych oraz mniejszych miastach. Dodatkowo zajęcia tego typu organizowane są także w Miejskich Domach Kultury, stowarzyszeniach seniorskich i sportowych. Warto podkreślić, że w miejscach tego typu często bywają organizowane wieczorki taneczne, gdzie każdy może tańczyć w dowolny sposób. Zazwyczaj to znakomita okazja do nieco bardziej odświętnego ubrania się (w sukienki i garnitury) oraz spotkania ze znajomymi.

Jaki jest wpływ muzyki i tańca na zdrowie seniora?

Taniec oraz muzyka są ważnym aspektem życia wielu z nas, niezależnie od wieku. W związku z tym jest to bardzo dobra forma rekreacji także dla seniorów. Do jego głównych zalet zliczyć można fakt, że nadaje się on dla osób o zróżnicowanej kondycji oraz sprawności. Samo powolne poruszanie się do znanych i lubianych utworów może znacząco wpłynąć na zdrowie oraz samopoczucie starszej osoby, a także stanowić formę rehabilitacji. Ponadto warto podkreślić, ze każda aktywność fizyczna, a taniec w szczególności, wpływa na produkcję endorfin w organizmie. Dzięki ich działaniu poprawia się nastrój i zmniejsza ból, który może towarzyszyć starszym osobom. Dodatkowo taniec pozwala na lepsze dotlenienie organizmu, a także poprawia ciśnienie krwi i redukuje stres. Nauka nowych układów tanecznych jest dla seniorów świetnym wysiłkiem dla mózgu, ulepsza zapamiętywanie i funkcjonowanie układu nerwowego. Kolejnym z ważnych aspektów tańca w życiu seniora jest możliwość poznania nowych osób oraz regularnego spotykania się z nimi. Z pewnością wniesie to do jego życia wiele radości. Ponadto warto podkreślić, ze dla starszych osób taniec może być wspomnieniem lat młodości, co dodatkowo wpłynie pozytywnie na ich samopoczucie oraz siły witalne.

Powiązane Video Wszystkie video

Aram Chaczaturian - Taniec z szablami
Micha? Lorenc - Taniec Eleny
Edvard Grieg - Taniec Elfów
Antonio Bazzini - Taniec goblinów - David Garrett

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.2
PWM Kilar Wojciech - Muzyka filmowa na fortepian, z.1
Ewpol pokrowiec na pianino Yamaha P-125, P-115, P-105, P-95 (133x30x17cm)
AN Andrzej Henryk Bczyk ″Muzyka na gitar solo″ ksika

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2022 CameralMusic.pl