CORNO – Brass Music Festival

VIII CORNO – Brass Music Festival odbędzie się w dniach 19–24 sierpnia 2024, jak zawsze w Zielonej Górze. Odbędzie się sześć koncertów o zróżnicowanym charakterze, podczas których w głównej roli wystąpią oczywiście instrumenty dęte blaszane – waltornia, trąbka, puzon, eufonium i tuba. Usłyszymy także Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej, Michał Tomaszczyk Quartet oraz jeden z najpopularniejszych europejskich big-bandów: Jazzrausch.

CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne, międzynarodowe warsztaty instrumentalne, lekcje indywidualne i grupowe, zajęcia ze zdrowej postawy ciała, wykłady, wystawa instrumentów oraz wydarzenia otwarte dla szerokiej publiczności w kilku lokalizacjach Zielonej Góry. To unikatowy i jedyny tego typu Festiwal w Polsce, obecnie największy zarówno w kraju, jak i w tej części Europy.

Twórcami festiwalu są Łukasz Łacny i Maciej Baranowski, wychowankowie PSM w Zielonej Górze. Ich kontakty z wybitnymi muzykami na świecie pozwalają na zapraszanie gwiazd do rodzinnego miasta.

KONCERTY

Podczas festiwalu odbędzie się 6 różnorodnych koncertów. Część z nich będzie efektem pracy naszej kadry pedagogicznej z kursantami, a część to wynik współpracy pomiędzy samymi artystami w trakcie festiwalu.

Odbędzie się koncert Filharmonii Zielonogórskiej pod kierunkiem Sebastiana Perłowskiego, w którym zaprezentują się solowo nasi artyści ergo wszystkie blaszane instrumenty dęte.

Planujemy również koncert kameralny, koncert jazzowy w Piekarni Cichej Kobiety, koncert muzyki filmowej w Teatrze Lubuskim i występy kursantów.

Na finał festiwalu zagra Jazzrausch – jeden z najprężniej działających big bandów w Europie, wykonujący muzykę z pogranicza jazzu, klasyki i muzyki elektronicznej.

WARSZTATY

Podczas festiwalu odbędą się profesjonalne, międzynarodowe warsztaty gry na waltorni, trąbce, puzonie, eufonium i tubie, prowadzone przez wykwalifikowaną i międzynarodową kadrę pedagogiczną. Około dziewięćdziesięciu młodych adeptów przyjeżdża rokrocznie do Zielonej Góry z ponad dwudziestu krajów z całego świata. Oprócz zajęć indywidualnych prowadzone będą zajęcia grupowe, kameralne i zespołowe.

Wykładowcami będą artyści z takich uczelni jak Uniwersytet Muzyczny w Warszawie, Akademie Muzyczne w Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu, Hans Eisler w Berlinie, Uniwersytet Antona Brucknera w Linz, Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze, Akademia Muzyczna w Bazylei czy Royal College of Music w Londynie.

Warsztaty kierowane są do uczniów szkół, studentów, absolwentów uczelni muzycznych, a także amatorów, pasjonatów gry na instrumentach blaszanych z kraju i zagranicy. Ze względu na umiejętności, doświadczenie i wykształcenie prowadzących, warsztaty będą prowadzone na najwyższym możliwym poziomie. Dzięki temu uczestnicy będą mogli czerpać najlepsze wzorce i nawiązywać drogocenne kontakty, co z pewnością zaowocuje w rozwoju ich artystycznej kariery. Zajęcia będą prowadzone przez 24 pedagogów, a w tygodniu festiwalowym odbędzie się ponad 500 lekcji indywidualnych i grupowych.

Wierzymy, że w zdrowym ciele zdrowy muzyk. Dlatego oprócz koncertów organizujemy zajęcia na temat zdrowej postawy ciała, terapii oddechowej, treningu mentalnego, jogi i ogólnie – zdrowia w zawodzie artysty.

KALENDARIUM

20.08 wtorek, g. 19:30
Filharmonia Zielonogórska, Sala Kameralna | wstęp wolny

DĘTE KAMERALNIE

Artyści festiwalu wystąpią na scenie w różnych kameralnych składach. Koncert będzie nie tylko okazją do usłyszenia wybitnych wykonawców, ale także do zaobserwowania unikalnej chemii i dynamiki, jaka powstaje między nimi. Każda nowa konfiguracja instrumentalna otworzy przed nami nowe możliwości brzmieniowe i interpretacyjne. Poprzez granie na instrumentach dętych blaszanych i fortepianie, artyści zademonstrują swoje niezwykłe umiejętności i pasję do muzyki kameralnej.

21.08 środa, g. 20:00
Piekarnia Cichej Kobiety | wstęp płatny
MICHAŁ TOMASZCZYK QUARTET | PAWEŁ TOMASZEWSKI & HORNET QUARTET


Ekspresyjny puzon i pomysłowe kompozycje Michała Tomaszczyka sprawiły, że zagościł on na stałe na współczesnej europejskiej scenie jazzowej. Jego najnowsza płyta „Zadora” jest odważna, dojrzała i przepełniona charakterystycznym brzmieniem puzonu i flugabone’u. Album ten łączy jazzowe korzenie autora z potęgą muzyki filmowej i kinowym rozmachem. Na koncercie Tomaszczykowi towarzyszyć będą: wspaniała Aga Derlak na fortepianie, Sebastian Kuchczyński na perkusji i Michał Jaros na kontrabasie. Ich występ poprzedzi premiera utworu Forbidden Emotions Pawła Tomaszewskiego na kwartet waltorniowy, fortepian oraz elektronikę. Zabrzmi ona w wykonaniu kompozytora oraz znanego już zielonogórskiej publiczności kwartetu waltorniowego Hornet Quartet.
Kompozycję Pawła Tomaszewskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

22.08 czwartek, g. 19:00
Teatr Lubuski | wstęp płatny
KONCERT MUZYKI FILMOWEJ


Fanfara Olimpijska Johna Williamsa, ścieżki dźwiękowe z Gwiezdnych Wojen (John Williams), Powrotu do przyszłości (Alan Silvestri) czy Pewnego razu na Dzikim Zachodzie (Ennio Morricone) to tylko część perełek muzyki filmowej, które pojawią się na tym koncercie. Wykonawcami będą uczestnicy warsztatów instrumentalnych, wykładowcy i artyści CORNO, a wszystko to pod kierunkiem Raimunda Zella, Domenico Catalano i gwiazdy Hollywood Studio – Jamesa Thatchera.

23.08 piątek, g. 19:00
Filharmonia Zielonogórska, Sala MCM | wstęp płatny
SOLIŚCI CORNO | ORKIESTRA FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ


Michael Haydn Concertino na róg i puzon altowy Ernst Sachse Concertino na puzon basowy Adam Wesołowski Euphory Concerto na eufonium i orkiestrę smyczkową Gerald Finzi Pięć Bagatel na tubę Joseph Jongen Concertino op. 41 na trąbkę Michał Szczerba – waltornia | Sebastian Berner – trąbka | Tomasz Hajda – puzon altowy | Tomer Maschkowski – puzon basowy | Jannicke Eide Ellingsen – eufonium | Gene Pokorny – tuba | Sebastian Perłowski – dyrygent | Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej

24.08 sobota, g. 16:00
Kościół Najświętszego Zbawiciela | wstęp wolny
AKADEMIA BLACHY


Coroczny koncert uczestników warsztatów tym razem odbędzie się w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Zespoły dęte blaszane stworzą wyjątkową atmosferę, prezentując utwory idealnie współgrające z sakralnym charakterem tego miejsca, między innymi Giovanniego Gabrielego. To doskonała okazja, aby doświadczyć harmonii muzyki i duchowości w pięknym otoczeniu. Koncert poprowadzą Sarah Slater i Andre Schoch.

24.08 sobota, g. 20:00
Teatr Lubuski | wstęp płatny
JAZZRAUSCH BIGBAND


Po raz pierwszy w Polsce, fenomen techno-jazzu Jazzrausch Bigband, wystąpi w niezwykle energetycznym koncercie, który zwieńczy tegoroczny CORNO Brass Music Festival. Ich występy to połączenie brzmienia big bandu z muzyką house i techno, co gwarantuje niezapomniane przeżycia. Publiczność może spodziewać się mieszanki autorskich kompozycji i transkrypcji klasycznych utworów takich kompozytorów jak Beethoven, Mahler i Bruckner. To wyjątkowe połączenie jazzowej improwizacji z elektronicznym bitem zapewni niesamowitą atmosferę.

Organizator: Fundacja Kolektyw Dźwięku

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.
Partnerzy strategiczni: Uniwersytet Zielonogórski, STOART, YAMAHA
Współrealizatorzy: Teatr Lubuski, Filharmonia Zielonogórska, Zielonogórski Ośrodek Kultury
Patroni medialni: TVP Kultura, Gazeta Lubuska, Gazeta Wyborcza, Radio Zielona Góra, Jazz TV,
Radio INDEX, wzielonej.pl, Radio Zachód, POLMIC, Cameral Music, Kurier Muzyczny

Powiązane Video Wszystkie video

1. Festiwal Muzyki Crossover (Bielsko-Bia?a 2016)
Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX

Instrumenty i sprzęt muzyczny

PWM Osiecka Agnieszka - Wielki piewnik, tom VIII ″Magoka″
Remo Doumbek Festival Royal Blue DK-2510-63
Remo Tubano Festival 6 x 15″ TU-FESM-13
Remo Komplety Festival Tubano Czarny mat

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl