Camerata Vistula

Zespół wybitnych instrumentalistów - solistów i kameralistów założony w 1986 roku przez wiolonczelistę Andrzeja Wróbla. Jest jedynym w Polsce i jednym z niewielu w Europie zespołów zajmujących się wykonywaniem muzyki kameralnej w tak oryginalnym składzie. Zespół osiągnął poziom, który daje mu prawo do występowania na wszystkich estradach świata. W skład 12-osobowej grupy wchodzi sekstet smyczkowy, kwintet instrumentów dętych oraz fortepian. Dobór takiego instrumentarium umożliwia przedstawienie słuchaczom wielu dzieł kameralistyki światowej, rzadko wykonywanych właśnie z powodu nietypowej obsady wykonawczej, na jaką zostały napisane.

W repertuarze Cameraty Vistuli znajdują się dzieła kameralne, powstałe od późnego baroku do współczesności, w tym wiele utworów napisanych specjalnie dla zespołu. Bliska współpraca CV z wieloma twórcami sprawia, że ma ona w swoim dorobku również liczne prawykonania utworów polskich kompozytorów współczesnych.

Camerata Vistula nagrała wiele pozycji ze swojego repertuaru dla Polskiego Radia, a także dla radia BBC, Polskiej Telewizji i wytwórni płytowych. Nagrania płytowe otrzymały doskonałe recenzje w pismach brytyjskich i francuskich.

Zespół występował w salach koncertowych Polski, Belgii, Czech, Słowacji, Danii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Węgier, Wielkiej Brytanii i w Meksyku oraz z dużym powodzeniem na wielu renomowanych festiwalach, m.in.: „Warszawska Jesień”, La Chaise Dieu Festival, „Inventionen” w Berlinie, „Cervantino” w Meksyku, festiwal w Glasgow.

Powiązane Video Wszystkie video

Nikola Lipska – O gwiazdeczko
Piotr Wróbel - Moliendo Cafe cz. I, Anna Wrobel, Camerata Vistula
Nikola Lipska – O mój Jezusicku
Gummibärchen (Gumisie)- The ThreeX

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Meinl FACE-P Face Shaker Poop instrument perkusyjny
Meinl FACE-S Face Shaker Sad instrument perkusyjny
Meinl FACE-H Face Shaker Happy instrument perkusyjny
Meinl FACE-L Face Shaker Laughing instrument perkusyjny

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
kultura w sieci

Copyright © 2011-2024 CameralMusic.pl