1. Start
  2. Artykuły
  3. Bilety na koncerty
  4. Brylfest 2019 (Klub Proxima) - bilety
ARTYKUŁ: Bilety na koncerty - Brylfest 2019 (Klub Proxima) - bilety

Brylfest 2019 (Klub Proxima) - bilety

szukaj w artykułach:
ZAMÓW BILET ONLINE »
Termin: 2019-05-25, godz. 17:00
Miasto: WARSZAWA
Miejsce: Klub Proxima
Adres: Żwirki i Wigury 99a02-089 WARSZAWA,
Opis wydarzenia

Brylfest to festiwal poświęcony twórczości Roberta Maksymiliana Brylewskiego - wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów. Był liderem i współzałożycielem takich  zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael oraz Armia. Pierwsza edycja Brylfestu odbyła się w 2005 roku w warszawskim klubie Stodoła.

Ideą, która przyświecała organizatorom festiwalu u samego początku, była popularyzacja bogatego dorobku artystycznego Roberta oraz wyciągnięcie pomocnej dłoni w kierunku młodych wykonawców i twórców - poprzez udostępnienie sceny dużych klubów, promocję w mediach oraz możliwość współpracy z liderami polskiego undergroundu.


Brylfest powraca w 2019 roku z inicjatywy córek Roberta, Sary oraz Ewy. Fundament pozostać ma ten sam - "każdego roku chcemy przypominać utwory zespołów, które współtworzył tata, a także promować zespoły, które ciężko pracują na swoje" – mówią córki.

Do tej pory, na 5 edycjach festiwalu, który odbywał się regularnie w latach 2005-2010 (z przerwą w 2008 r.) wystąpiły m.in. takie zespoły jak: Under The Gun, Ił-62, Alians, Power Of Trinity, Von Zeit Jack, Enchantia, King Shiloh, Konopians.

 

W tym roku zaproszenie do udziału w Festiwalu przyjęli m.in. Lech Janerka, Marcin Świetlicki z zespołem Zgniłośc, The Fruitcakes. Zgodnie z ideą imprezy wystąpią finaliści konkursu dla młodych kapel : zespoły Fonogon, Pasażer, Green Roots. Festiwal zwieńczy koncert Gold Rock Tribute z utworami z repertuaru zespołów, w których tworzył Robert Brylewski, z udziałem zaproszonych gości, w tym m.in. Tomka Lipińskiego, Muńka Staszczyka, Organka, Vienia, Marcina Świetlickiego czy Mirka Szatkowskiego.  Ale to jeszcze nie wszystko, gdyż szykuje się sporo niespodzianek…


Szczegóły wydarzenia »


Bilet wstępu: 50.00 PLN Bilety niedostępnekategoria: Bilety na koncerty
Warszawa

© CameralMusic 2011 by programista | design: studiobaklazan.pl