BNO urodzinowo w Filharmonii

Urodzinowy koncert Baltic Neopolis Orchestry z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie wyjątkowo upłynie oprawie Sali Kameralnej Filharmonii w Szczecinie. Jako solista wystąpi znakomity skrzypek, dyrektor artystyczny pierwszej w pełni profesjonalnej orkiestry symfonicznej w Indiach - Marat Bisengaliev.

Baltic Neopolis Orchestra kończy w maju 8 lat. Z tej okazji zaplanowane zostały koncerty w ramach wszystkich szczecińskich cykli koncertowych Orkiestry: 8 maja BNO+, 15 maja Muzeum Muzyki i 21 maja Wielcy Koncertmistrzowie.

Urodzinowy koncert Baltic Neopolis Orchestry z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie wyjątkowo odbędzie się w Sali Kameralnej Filharmonii w Szczecinie. Solistą będzie znakomity skrzypek Marat Bisengaliev, dyrektor artystyczny pierwszej w pełni profesjonalnej orkiestry symfonicznej w Indiach. Koncertmistrz sam dobrał repertuar koncertu, który z pewnością wprawi wszystkich słuchaczy w szampański nastrój.

Marat Bisengaliev urodził się w 1962 roku w Kazachstanie, a zadebiutował w wieku dziewięciu lat. Studia odbywał w Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie u wybitnych nauczycieli - Borisa Belinki i Valerego Klimova. Jest zwycięzcą wielu konkursów m.in. Międzynarodowego Konkursu Bachowskiego w Leipzig (1988), Międzynarodowego Konkursu Nicanor Zabaleta w Hiszpanii (1991), otrzymał także specjalną nagrodę za najwybitniejszy występ w konkursie. Najważniejszy kontrakt płytowy podpisał w 1991 roku z Naxos and Marco Polo. Jego nagranie Koncertu Mendelssohna z towarzyszeniem Northern Sinfonia zostało wybrane przez krytyków Gramophone płytą roku 1998. Fanfare natomiast nominował jego nagranie koncertu Havergala Briana z BBC Scottish Symphony Orchestra jako płytę roku 1994. Muzyk zdobył Złotą Płytę za album Telp, który miał premierę w londyńskim Royal Albert Hall. W 2000 roku zdobył zaś nagrodę Independent Platinum Tarlan Award i Medal Honorowy od kazachskiego rządu.
W 2003 roku założył West Kazakhstan Philharmonic Orchestra. Pierwsza płyta Orkiestry, "Requiem" Karla Jenkinsa, był na pierwszym miejscu Classical Artists Chart in the British Classic FM Magazine Hall of Fame. W 2006 roku Bisengaliev został dyrektorem artystycznym indyjskiej Symphony Orchestra (SOI), czyli pierwszej w pełni profesjonalnej orkiestry symfonicznej w kraju. W 2009 został ogłoszony Człowiekiem Roku 2009, a w 2010 Człowiekiem Dekady w Kazachstanie.

Bilety na koncert Wielcy Koncertmistrzowie Urodzinowo z udziałem Marata Bisengalieva w cenie 40 zł (normalny) i 25 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) są do nabycia w punktach sprzedaży bilety.fm oraz w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy al. Wojska Polskiego 90.

WIELCY KONCERTMISTRZOWIE

Urodzinowo
21 maja 2016 (sobota)
godz. 19:00
Filharmonia w Szczecinie
Sala Kameralna

Bilety: 40 zł (normalny) / 25 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) do nabycia w punktach sprzedaży bilety.fm oraz w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy al. Wojska Polskiego 90. Informacja: [email protected]

Artyści:

Marat Bisengaliev (skrzypce)

Baltic Neopolis Orchestra

Program:


Karl Jenkins Passacaglia na orkiestrę smyczkową
- Palladio Suite
- Fifth season kwartet smyczkowy nr 2 w opracowaniu na orkiestrę smyczkową


Edward Elgar Salut d' Amour op. 12 na orkiestrę smyczkową
Edward Elgar Romance op. 1 na skrzypce i orkiestrę smyczkową
Yerkesh Shakeyev Rain na skrzypce i orkiestrę smyczkową
Wait for me na skrzypce i orkiestrę smyczkową
Tomazo Vitali Chaconne g-moll na skrzypce i orkiestrę smyczkową
Isaac Albeniz Asturias op. 47 na skrzypce i orkiestrę smyczkową


Organizator: Baltic Neopolis Orchestra
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Szczecin
Sponsor główny: Polska Żegluga Morska
Sponsor: Firma Siemaszko
Partnerzy: TRAFO Trafostacja Sztuki, Akademia Sztuki w Szczecinie, 13 Muz, Drukarnia Kadruk, Szczeciński Inkubator Kultury, bilety.fm, Echo Szczecina, Radisson Blu, Polskie Radio Szczecin, Fitness World, Bike_S, RAKPOL, City Taxi, Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Patron medialny: Elewator Kultury

Współfinansowane ze środków Miasta Szczecin.

Powiązane Video Wszystkie video

BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA - SINFONIETTA parts I-IV
Maxim Vengerov - Koncert specjalny podczas XIV konkursu im. H. Wieniawskiego 2011
100 lat Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej - flash mob
Bartók - Kodály - Koncert w Filharmonii Krakowskiej

Instrumenty i sprzęt muzyczny

Gitarzysta 02/2009 + CD
Alpine PartyPlug zatyczki do uszu (para)
Mackie PROFX 12 mikser analogowy
ZooM H6 cyfrowy rejestrator

Kontakt


Maria Łakomik
Materiały prasowe, patronaty, treści. Filip Łakomik
Sprawy techniczne, integracje. Prześlij artykuł o muzyce Artykuły sponsorowane
Można bezpłatnie nadsyłać dowolne materiały (tekst/grafika/video) związane z muzyką klasyczną, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w serwisie. Artykuły sponsorowane przyjmujemy poprzez platformę whitepress.

Partnerzy

Księgarnia Alenuty.pl
Sprzedaż nut i książek.
  • księgarnia muzyczna

Sklep Muzyczny.pl
Instrumenty muzyczne.
  • sklep muzyczny
forum muzyczne
kultura w sieci

Copyright © 2011-2020 CameralMusic.pl